Organ bağışı çağrısında bulunuldu
Advert
Yukarı

Organ bağışı çağrısında bulunuldu

Türkiye’de her yıl yaklaşık 6-7 bin civarında insanın organ nakli beklerken hayatını kaybettiğini belirten Sağlık-Sen Batman Şube Başkanı Maruf Yalçın, organ bağışı çağrısında bulundu.

Organ bağışı çağrısında bulunuldu
Bu içerik 268 kez okundu.

Sağlık-Sen Batman Şube Başkanı Maruf Yalçın, “3-9 Kasım Organ Nakli Haftası” münasebetiyle açıklamalarda bulundu. Türkiye’de her yıl yaklaşık 6-7 bin civarında insanın organ nakli beklerken hayatını kaybettiğini belirten Yalçın, organ nakli konusunda toplumun daha fazla hassasiyet göstermesi, bunun için bilinçlendirilmesi gerektiğini belirtti. Organ bağışıyla ilgili bilgilendirmelerde bulunan Yalçın, “Organ bağışı, kişinin ölümünden sonra organlarını başka kişiler için nakline izin vermesi anlamına geliyor. Organ bağışı neden önemlidir? Çünkü bazı durumlarda hasta olan insanlarımızın belli organlarında yetersizlik ortaya çıkabiliyor. Yapılan tüm tedavilere rağmen hastalıklardan kurtulma imkânı olamayabiliyor. Bu hastalıkların tedavisi için yegâne çare, organ bağışı veyahut doku naklidir. Bundan dolayı organ bağışı ihtiyacı duyan insanlar ciddi sıkıntılarla karşı karşıya kalabiliyor. Bu nedenle organ bağışı, çok önemli husus olarak karşımıza çıkmaktadır.” dedi.

Etiketler: Organ bağışı çağrısı Sağlık-Sen Batman Şube Maruf Yalçın
Sende Yorumla...

2020 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.