BELEDİYEDEN UYARI: KAÇAK YAPI YAPMAYIN
Yukarı

BELEDİYEDEN UYARI: KAÇAK YAPI YAPMAYIN

Batman Belediyesi Eş Başkanları Dr. Mehmet Demir ve Songül Korkmaz, vatandaşların cezai işlemler ve yıkımlarla karşı karşıya kalmamaları için kaçak ve ruhsatsız yapı yapmamaları konusunda uyarıda bulundu.

BELEDİYEDEN UYARI: KAÇAK YAPI YAPMAYIN
Bu içerik 339 kez okundu.

Kentin temel sorunlarından birinin de ruhsatsız ve kaçak yapılar sonucu ortaya çıkan çarpık yapılaşma olduğunu belirten Eş Başkanlar buna izin vermelerinin mümkün olmadığını söylediler. Bütün uyarılara rağmen vatandaşların ve bazı müteahhitlerin eski alışkanlıklarından vazgeçme niyetinde olmadıklarını gözlemlediklerini belirten Eş Başkanlar: “Yanlış yapanların yanlışları yanlarına kar kalmaz” uyarısında bulundu. Bazı vatandaşların ve müteahhitlerin fırsattan istifade birkaç katlı binaları ruhsata aykırı bir şekilde yaptıklarını tespit ettiklerini belirten Belediye yetkilileri: “Kaçak yapıları yapanlar sıra yıkım ve cezaya geldiğinde bin dereden bahaneler bularak yıkımın önüne geçmeye çalışıyorlar. Bizim kimsenin zarar etmesini istemek gibi bir durumumuz söz konusu değil. Lakin vatandaşların kendi bireysel çıkarları için bir kentin düzenini bozmaya da haklarının bulunmadığını bilmeleri gerekiyor açıklamasında bulundular.

Etiketler: Batman Belediyesi uyarı kaçak yapı yapmayın Batman Belediyesi Eş Başkanları
Sende Yorumla...

2020 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.