YEREL ESNAFA DESTEK ÇAĞRISI
Yukarı

YEREL ESNAFA DESTEK ÇAĞRISI

İş adamlarından Batman’ın ekonomisine büyük katkı sağlayan, binlerce aileye ekmek kapısı olan yerel esnafa destek çağrısı geldi.

YEREL ESNAFA DESTEK ÇAĞRISI
Bu içerik 300 kez okundu.

Yerel esnafın, yerel market ve mağazaların Batman için bacasız fabrika konumunda olduğunu, binlerce vatandaşa iş imkânı sağladığını belirten Batmanlı market ve mağaza sahipleri yerel esnafa destek çağrısında bulundu.

Son yıllarda Batman’da çığ gibi artan ulusal marketler zincirinin ilin ekonomisine, kalkınmasına, istihdama katkı sağlamadığını vurgulayan iş adamları, vatandaşlardan yerel esnafa yönelmelerini istedi.

“Ulusal marketlerin Batman’a katkısı az”

Batman’da özel bir marketin yöneticisi olan Ferit Sertkaya, tüketicilerin yerel esnaftan, yerel marketlerden alışveriş yapmalarını rica ederek, “Ulusal marketlere oranla bizim, yani yerel marketlerin Batman’a çok daha faydamız var. Gerek istihdam anlamında, gerek fiyat konusunda olsun yerel marketlerin vatandaşa katkısı daha çok. Ulusal marketlerin kazancı, cirosu hep dışarı gidiyor. Yerel marketlerde yapılan alışveriş sonucunda kazanılan para ise Batman’da kalıyor. Batmanımıza katkı sağlıyor.” dedi.

Etiketler: yerel esnafa destek destek çağrısı Yerel esnaf Ferit Sertkaya Batman
Sende Yorumla...

2020 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.