KOSGEB’TEN KREDİ DESTEĞİ
Advert
Yukarı

KOSGEB’TEN KREDİ DESTEĞİ

KOSGEB Batman İl Müdürü Mehmet Fıdan, KOSGEB’in Girişimcilik Destek programı kapsamında işini kurmuş faal işletmelere; işletme ve makina teçhizat kredisi için 50 bin liraya kadar, kredi faiz desteği sunacaklarını açıkladı.

KOSGEB’TEN KREDİ DESTEĞİ
Bu içerik 949 kez okundu.

Kredi faiz desteğinin 10 puanlık faiz tutarını KOSGEB tarafından karşılayacağını belirten İl Müdürü Mehmet Fidan, bu imkandan girişimcilik desteğini alan işletmelere verileceğini açıkladı. Kredi faiz desteğine başvuracak işletmelerin öncelikle anlaşmalı oldukları bankalardan herhangi birine başvuru yapmaları gerektiğini belirten Fidan, faiz desteğinden yararlanacak firmaların, KOSGEB in Girişimcilik Destek programı kapsamında işini kurmuş faal işletmeler olması gerektiğinin altını çizdi. Kredi kullanacakların ilk aşamanda 10 banka ile protokol yapıldığı söyleyen Fidan, işletme kredisinde 12 ve 18 ay vade seçeneklerinin olduğunu söyledi.  Fidan,50 bin lira kullanacak işletmenin %14’lük fazi oranının 10 puanlık kısmının KOSGEB tarafından karşılanacağını ve böylelikle çok düşük faizi oranıyla işletmelere can suyu olacağına inandığını açıkladı. Fidan, girişimcilerin kadın, şehit ve gazi yakınları olmaları halinde ise kredi oranının 70 bin liraya kadar kullanabileceklerini belirtti.

Etiketler: KOSGEB Batman İl Müdürü Mehmet Fıdan KOSGEB Girişimcilik Destek programı kredi faiz desteği
Sende Yorumla...

2020 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.