HEM ekmek kapısı oldu
Yukarı

HEM ekmek kapısı oldu

Sadece bu yıl 2 binin üzerinde usta yöneticinin başvurusunu aldıklarını belirten Batman Halk Eğitim Merkezi Müdürü Bilal Serik, açtıkları kursların binlerce vatandaşa ekmek kapısı olduğunu söyledi.

HEM ekmek kapısı oldu
Bu içerik 333 kez okundu.

Batman Halk Eğitim Merkezi Müdürü Bilal Serik, faaliyetleriyle ilgili yaptığı açıklamada, merkezlerinin bacasız fabrika gibi faaliyet gösterdiğini, binlerce ailenin geçimine katkıda bulunduklarını belirtti.

-KİMSEYE HAKSIZLIK ETMEYECEĞİZ-

Bu yılki çalışmaları hakkında bilgi veren Serik, “Sadece bu yıl 2 binin üzerinde usta yöneticinin başvurusunu aldık. Ekim ayından itibaren bu ustalarımıza kurs açma imkânı sağlamaya başladık. Tabi bu peyderpey olacak. Kimseye haksızlık etmeyeceğiz. Puan sıralamasına göre. Herkese kurs açmak isteriz, ama bu mümkün gibi görünmüyor. İmkân dâhilinde en yüksek rakama ulaşmaya çalışacağız.” ifadelerini kullandı.

“BEDAVA KURSLAR VERİYORUZ”

Bin 200 DYK öğrencilerinin olduğunu vurgulayan Serik, “Destekleme kurslarımıza gelen bin 200 öğrencimiz var. Bunlara bedava kurslar veriyoruz. Birçok imkândan da yararlandırıyoruz. Fotokopi, kırtasiye gibi birçok imkândan faydalanıyor öğrenciler. Deneme sınavlarımız var. Öğrencilere kaynak sağlamak için Valilik nezdinde girişimlerde bulunduk. Onu da çözme aşamasındayız. Bin 200 öğrenciye kaynak yardımı biraz maliyetli olacak. Geçen sene yardımcı olmuşlardı ama bu sene tasarruf tedbirleri kapsamında zorlanacaklar. Ama inşallah bulacağız. ” diye konuştu.

Etiketler: Batman Halk Eğitim Merkezi ekmek kapısı oldu Bilal Serik Batman
Sende Yorumla...

2020 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.