ESNAF İŞYERİNİ ATEŞE VERDİ
Advert
Yukarı

ESNAF İŞYERİNİ ATEŞE VERDİ

Batman'ın tarihi antik kenti Hasankeyf'te bulunan Er-Rızk Cami'nin taşınma çalışmaları sürerken hak sahibi olamayan bir esnaf dükkânını ateşe verdi.

ESNAF İŞYERİNİ ATEŞE VERDİ
Bu içerik 311 kez okundu.

Ilısu Barajı HES Projesi kapsamında baraj göleti altında kalacak eserleri korumaya yönelik düzenlenen çalışmalar kapsamında 12 Mayıs 2017 yılında ilk olarak tarihi eser taşınma çalışmaları başlamıştı. Asırlık Er-Rızk Camii'nin taşınması için Hasankeyf'in tarihi çarşısı olan Kale Sokağı'ndaki esnafın yeni yerleşkeye taşınma süreci başladı. Esnafın taşınması için verilen süre son buldu. Sürenin dolmasıyla bazı esnaf tamamen taşındı bazı esnaf ise hak sahibi olamadığından taşınamadı. Yeni Hasankeyf'te hak sahibi olamayan esnaf Ali Aslankılıç da hak sahibi olamadığı içi topladığı eşyalarını ateşe vererek durumu protesto etti. Öfkeli bir şekilde tepkisini dile getiren Aslankılıç, "Kaymakam duysun, artık benim dükkânım yok. Benim iki tane dükkânım vardı" dedi. Sinir krizi geçiren Aslankılıç'ı, esnaf arkadaşları sakinleştirmeye çalıştı. Yanan dükkân, polis ve vatandaşların müdahalesiyle söndürüldü.

Etiketler: Batman Hasankeyf esnaf dükkan ataşe verdi yandın işyeri yaktı
Sende Yorumla...

2020 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.