FUTBOL ELEMELERİ BAŞLADI
Yukarı

FUTBOL ELEMELERİ BAŞLADI

Batman genelinde bulunan tüm okullarla diyalog içerisinde olan Batman Belediyesi bünyesinde kurulan Batman 72 Belediye Spor alt yapısındaki sporcu sayısını 800’e çıkarmayı hedefliyor.

FUTBOL ELEMELERİ BAŞLADI
Bu içerik 501 kez okundu.

Batmanlı gençleri kötü alışkanlıklardan kurtarmak, yeteneklerini keşfetmesine olanak sağlamak ve takıma sporcu kazandırmak amacıyla yola çıkan Batman Belediyesi, yapmış olduğu çalışmalarla gençlerin ve ailelerin takdirini kazanıyor. Batman geneli bütün okullara yazı yazarak futbol konusunda yetenekli gençlerin yeteneklerini sergilemelerine fırsat tanımak için kurumlarla diyalog kuran Batman 72 Belediye Spor Kulübü, ilk eleme çalışmalarını Boğaziçi Koleji ile gerçekleştirdi.  Ulaşım, saha, antrenör ve eğitim olanakları sunarak gençlerin yeteneklerini keşfetmesine zemin hazırlayan kulüp, değerlendirmelerde 12 genci kendi bünyesine kazandırdı. Batmanlı gençleri sporla buluşturmak amacıyla projeyi hayata geçirdiklerini kaydeden Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Spor Şefi Yusuf Gönül: “Amacımız Batman sporuna katkı sağlamak ve sporcu yetiştirerek onları spora kazandırmaktır. Kulübümüz bünyesinde; atletizm, güreş, futbol, basketbol, voleybol ve yüzme branşları bulunmaktadır. 2004-2008 yaş grubunda bulunan tüm gençlerimizi elemelere davet ediyoruz. Şuan da ilk etapta futbol altyapısı için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Önümüzdeki günlerde diğer salon sporlarımız için de eleme gerçekleştirip mevcut 508 olan sporcu sayımızı 800’lere çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

Etiketler: Batman Batman Belediyesi Batman 72 Belediye Spor futbol eleme maçları başladı
Sende Yorumla...
2020   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir