Kaplan‘dan Ahilik Haftası mesajı
Advert
Yukarı

Kaplan‘dan Ahilik Haftası mesajı

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Mehmet Salih Kaplan yayımladığı mesajda, esnaf ve sanatkarların Ahilik Haftası'nı kutladı.

Kaplan‘dan Ahilik Haftası mesajı
Bu içerik 325 kez okundu.

Kaplan mesajında, “13. Yüzyılda Anadolu da kurulan AHİLİK Kurumu toplumun sosyal ve ekonomik durumunu daha iyi bir düzeye gelmesini amaçlamış ve bu doğrultuda kurumun çok önemli hizmetleri olmuştur. Toplumun sosyal yaşam biçiminin düzeni için güzel ahlakı, yardımlaşma ve dayanışmayı esas almış aynı zamanda ekonomi alanında da üretime önem vermiş iyi Esnaf ve Sanatkarlar’ın yetiştirilmesinde büyük rol oynayarak, Ülke ekonomisine de önemli katkılar sağlamıştır. Bu anlamda geçmişten günümüze miras olarak kalan AHİLİK kültürü ve ahlakı gelecek nesillere de ulaştırılması için gayret gösteren birlik ve beraberliği esas alan ön yargılardan uzak empati kurabilen bir toplum ve yaşam biçimi olması dileği ile; bütün esnaf ve sanatkarlarımızın AHİLİK Haftasını kutlar başarılar dilerim” dedi.

Etiketler: Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkan Mehmet Salih Kaplan Ahilik Haftası mesaj yayınladı Batman
Sende Yorumla...

2020 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.