Belediyeden ‘Danuk Festivali’
Yukarı

Belediyeden ‘Danuk Festivali’

Batman Belediyesi geleneksel hale getirdiği ‘Kültür ve Sanat’ Festivallerinin ardından şimdide ‘Danuk Festivali’ ile adından söz ettirdi.

Belediyeden ‘Danuk Festivali’
Bu içerik 269 kez okundu.

Batman Belediyesi Eşbaşkanı Songül Korkmaz, Kozluk ilçesine bağlı Bekirhan beldesinde düzenlenen ‘Danuk Festivaline’ katılım sağladı. Bunun bir ilk olduğunu belirten Korkmaz, Belediyenin desteğiyle geleneksel hale getireceklerini ifade ettiler. Konuyla ilgili olarak konuşan Bekirhan’lı kadınlar; “Her yıl Eylül ayının 2. Haftasında başlayarak, Eylül sonuna kadar Danuk yapıyoruz. Danuk yaparken Örf ve adetlerimizi de yerine getiriyoruz. Özellikle abdest almadan kesinlikle Danuk yapımına başlamıyoruz. Çünkü büyük emekler vererek yaptığımız Danuk’lar, Helal ve temiz olmasına dikkat ediyoruz.” diye konuştular.

Etiketler: Belediye Danuk Festivali Batman Batman Belediyesi Eşbaşkanı Songül Korkmaz
Sende Yorumla...

2020 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.