BATMAN TERÖRE ‘HAYIR’ DEDİ
Yukarı

BATMAN TERÖRE ‘HAYIR’ DEDİ

Batman’da binlerde vatandaş, Diyarbakır Kulp'ta gerçekleştirilen hain saldırıyı kınamak için sokaklara döküldü. Çeşitli STK'ların öncülüğünde düzenlenen yürüyüşte "Teröre lanet, kardeşliğe davet" sloganları atıldı.

BATMAN TERÖRE ‘HAYIR’ DEDİ
Bu içerik 576 kez okundu.

Diyarbakır Kulp'ta sivillere yönelik gerçekleştirilen ve 7 kişinin şehit olduğu saldırıya tepkiler çığ gibi büyüyor. Batman’da binlerce yurttaş "Teröre lanet, kardeşliğe davet" yürüyüşüne katıldı.

Yürüyüşe katılanlar, Diyarbakır'ın Kulp ilçesi ile Muş arasında bulunan bölgede, PKK tarafından yola döşenen patlayıcının sivil aracın geçişi sırasında infilak ettirilmesi sonucu 7 sivilin hayatını kaybetmesi ve 13 sivilin ise ağır yaralanmasıyla sonuçlanan bombalı saldırıları protesto etti. Batman'daki bir AVM önünde toplanan vatandaşlar, buradan Atatürk Parkı'na kadar yürüdü. Yapılan yürüyüşte katılımcılar, PKK aleyhine slogan attı. Yürüyüşün ardından Atatürk Parkı'nda toplanan kalabalık, PKK'ya tepkisini burada da göstermeye devam etti. Hazırlanan basın açıklamasını okuyan ASKON Batman Şube Başkanı Selman Nasıroğlu,  “Çukur siyasetiyle itibar kaybeden PKK, devletimizin son dönemdeki askeri operasyonlarla köşeye sıkışınca, çareyi sivil halkı katlederek kargaşa ve korku ortamı oluşturmaya çalışmaktadır. Son olarak Diyarbakır ili Kulp ilçesine bağlı Karabulak köyü sınırlarındaki Dokuzviraj bölgesinde çalışan orman işçilerini taşıyan sivil aracın geçişi sırasında teröristler tarafından daha önce köy yoluna döşenen el yapımı patlayıcının infilak ettirilerek 7 sivil vatandaşımız şehit olmuş, 10 vatandaşımız da ağır yaralanmıştır." ifadelerini kullandı. Basın açıklaması sonrası İl Müftüsü Turgut Erhan tarafından yapılan duanın ardından kalabalık olaysız bir şekilde dağıldı.

Etiketler: Batman binlerde vatandaş Diyarbakır Kulp STK Teröre lanet kardeşliğe davet ASKON Selman Nasıroğlu yürüyüş halk Batman teröre ‘HAYIR’ dedi
Sende Yorumla...

2020 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.