KAYYUM ATAMALARI KINANDI
Yukarı

KAYYUM ATAMALARI KINANDI

Batman Belediyesi Eş Başkanları Dr. Mehmet Demir ve Songül Korkmaz, Belediye hizmet binası önünde yapılan basın açıklamasında Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediye Eş Başkanlarının görevden alınmasını kınadı.

KAYYUM ATAMALARI KINANDI
Bu içerik 390 kez okundu.

Belediye Hizmet Binası önünde yapılan basın açıklamasına Belediye Eş başkanları Dr. Mehmet Demir ve Songül Korkmaz, Belediye Meclis Üyeleri, HDP Batman İl Eş Başkanları ile vatandaşlar katıldı.

Yapılan basın açıklamasında konuşan Belediye Eş Başkanı Dr. Mehmet Demir şu açıklamalarda bulundu: “Yapılan Kayyum atamaları Türk hukukuna, Türk demokrasisine, Türkiye halklarının iradesine ve seçim sistemine yapılan bir darbedir. Hukuka karşı yapılan bu darbeleri, bu darbe girişimlerini kınıyoruz ve insanlığın vicdanında mahkûm olacağını ve yapanların kendilerinin ve çocuklarının bu girişimden utanç duyacaklarından emin olabiliriz. Biz gücümüzü Türkiye’nin var olan hukuk sisteminde alıyoruz. Var olan bu sistem içerisinde yapılanı kınadığımızı ifade etmek istiyorum. Görevden alınan Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediye Eş Başkanlarımıza yapılan hukuksuz eylemlerden dolayı yanlarında olduğumuzu ifade etmek istiyorum” dedi.

Etiketler: Batman Belediyesi Eş Başkanlar Mehmet Demir Belediye hizmet binası önü Diyarbakır Mardin Van Yapılan Kayyum atamaları kınandı kayyum
Sende Yorumla...
2020   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir