Şalgam için harekete geçildi
Yukarı

Şalgam için harekete geçildi

Şalgam ve üzümüyle meşhur olan Batman Gercüş ilçesinde tohumu bitme noktasında olan beyaz şalgam için'ın Gercüş Ziraat Odası harekete geçti.

Şalgam için harekete geçildi
Bu içerik 261 kez okundu.

Batman’ın beyaz şalgam (şêlim) ve üzümüyle meşhur Gercüş ilçesinde tohumu bitme noktasında olan beyaz şalgam için Gercüş Ziraat Odası harekete geçti. Beyaz şalgam ve Gercüş’ün değeri olan birçok ürünün tohumları üretilmeye başlandı. Yaklaşık 2 buçuk yıl önce Gercüş Ziraat Odası bünyesinde kurulan ve Türkiye’de bir ilk olan eğitim çiftliğinde telli terbiye bağ, bağ çubuğu üretimi, fıstık fidanı üretimi, çeşitli sebze, sera, arı kovanı gibi çalışmalarla çiftçiye hizmet veriliyor. Gercüş Ziraat Odası’na kayıtlı Gercüş ilçe merkezindeki 57 köy ile 2 beldede ikamet eden 5 bin 752 çiftçiye, bölgede tarım danışmanlığı yapan ziraat mühendisleri tarafından tarla başında tarımsal eğitim ve teknik bilgi veriliyor.

Etiketler: Şalgam harekete geçildi Batman Gercüş
Sende Yorumla...
2020   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir