KANSERİ AMELİYATI BAŞARIYLA YAPILDI
Yukarı

KANSERİ AMELİYATI BAŞARIYLA YAPILDI

Kalın bağırsak tıkanıklığı nedeniyle Batman Bölge Devlet Hastanesi’ne gelen 72 yaşındaki Mehmet Salih Ertuğral’a kalın bağırsak kanseri tanısı konuldu.

KANSERİ AMELİYATI BAŞARIYLA YAPILDI
Bu içerik 451 kez okundu.

Hastanın kalın bağırsağı tamamen kapandığı için Genel Cerrahi Uzmanları Opr. Dr. Turgay Demir, Opr. Dr. Güneş Tekten tarafından acilen ameliyata alındı ve ameliyatta kanserli kalın bağırsak dokusunun tamamı çıkarıldı. Ameliyat sonrası kemoterapi gördü. Ameliyattan 1 yıl sonra sağlıklı bir şekilde doktoruna kontrole geldi.

BAĞIRSAK TAMAMEN TIKANMIŞTI

Ameliyat hakkında bilgi veren Dr. Turgay Demir, “Hastamız bize başvurduğunda karnı balon gibi şişmiş ayrıca bulantı ve kusması vardı. Hastaya hemen BT çektik. BT de kalın bağırsağının son kısmının kanser dokusu ile tamamen tıkandığını ve bu dokunun öncesindeki tüm kalın bağırsak ve ince bağırsakların ileri derecede genişlediğini tespit ettik. Hastamızı hemen ameliyata aldık ve kanserli kalın bağırsak dokusunun tamamını çıkardık. Hastamız ameliyat sonrası kemoterapi sürecini tamamladı. 1 yıl sonra bize kontrole geldiğinde vücudunda kanser tamamen temizlendi. Hastalarımıza erken teşhis için 50 yaşından sonra 2 yılda bir GGK (gaytada gizli kan) testi yaptırmalarını öneriyoruz’’ dedi.

YEMEK YEDİKÇE KARNIM ŞİŞİYORDU

Kalın bağırsak kanseri ameliyatı olan Mehmet Salih dede ise duygularını şöyle dile getirdi; “ Yemek yedikçe karnım şişiyordu. Bulantı kusmalarım vardı ve tuvaletimi yapamıyordum. Batman Bölge Hastanesi’ne başvurdum. Kalın bağırsak kanseri olduğumu öğrenince çok korktum. Genel cerrahi uzmanı Dr. Turgay Demir sakin olmamı gereken neyse yapacaklarını söyledi ve beni sakinleştirdi. Ameliyatım başarılı geçti. Bir yıl sonra doktoruma kontrole geldim ve vücudumda kanserin izlerinin silindiğini öğrendim, çok mutlu oldum.”

Etiketler: Kalın bağırsak tıkanıklığı Mehmet Salih Ertuğral kanserli hasta başarılı ameliyat Batman Bölge Devlet Hastanesi
Sende Yorumla...
2020   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir