BATMAN VALİSİ HULUSİ ŞAHİN: BATMAN, HER ALANDA ÇITAYI YÜKSELTİYOR
Advert
Yukarı

BATMAN VALİSİ HULUSİ ŞAHİN: BATMAN, HER ALANDA ÇITAYI YÜKSELTİYOR

Batman Basın Derneği’ni ziyaret eden Vali Hulusi Şahin, Batman, eğitim, sağlık, turizm ve istihdam alanlarında hızla yükseldiğini kaydederek, önemli açıklamalarda bulundu.

BATMAN VALİSİ HULUSİ ŞAHİN: BATMAN, HER ALANDA ÇITAYI YÜKSELTİYOR
Bu içerik 431 kez okundu.

Batman Valisi Hulusi Şahin, Batman Basın Derneği (BBD) Başkanlığı’nı ziyaret etti. Batman Basın Derneği Başkanı Cebrail Uyanık ve yönetim kurulu üyelerinin karşıladığı Vali Hulusi Şahin, gazetecilerin, kentin gündemindeki sorularına yanıt verdi.

Batman’ın gündemine ve sorunlarına dair gerekli alt yapı çalışmalarını bir süredir devam ettiren ve sorunların merkezine indiğini belirten Vali Şahin yaptığı açıklamada, “Batman’ın sosyo-ekonomik yapısının bilincinde olarak, bu doğrultuda öncelikle yapılacak olan proje ve çalışmalarda kentin ekonomik ve finansal açıdan belli bir olgunluğa gelmesi için gayret içerisindeyiz. Sağlık, eğitim, turizm, istihdam alanındaki hedeflerde sağlam temellere dayanan projeleri hızlı bir şekilde hayata geçirebilmek için şehrin bütün dinamikleriyle koordineli olarak çalışmayı hedefliyoruz. Batman’ın hedefleri doğrultusunda önümüzde olan sorunlar için de güçlü bir lobinin de gereksinimin de farkındayız” dedi.

-BATMAN’DA DAHA GÜÇLÜ BİR LOBİ OLUŞTURULMALIDIR-

BBD üyelerinin uçak seferleriyle ilgili sorusu üzerine açıklamada bulunan Vali Şahin, “Uçak sefer sayısının Batman’a yetersiz olduğu aşikardır. Şehrin uçak sefer sayısından memnun değiliz. Batman-İzmir, Batman-Antalya seferlerinin olması gerekiyor. Uçak seferlerinin arttırılması için Batman lobisi oluşturulması elzemdir” ifadesini kullandı.

-5 YILDIZLI OTEL ŞART-

Hasankeyf ve turizm konusunda da önemli açıklamalarda bulunan Vali Şahin, “bir şehrin turizm

Ve sosyo-ekonomik alanında yükselmesi için 5 yıldızlı otele ihtiyaç duyulduğunu her fırsatta dile getiriyoruz. Bu konuda çok sayıda yatırımcıyla konuşup her konuda yardımcı olacağımızı bildirmemize rağmen hala bir adım atılmadığı görülmektedir” şeklinde konuştu.

-DAL HASTANESİNE İHTİYACIMIZ VAR-

Batman Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nin Eylül-Ekim 2019 tarihinde biteceğinin müjdesini veren Vali Şahin, “Kadın Doğum Hastanesi Eylül-Ekim ayında bitecek. SSK Caddesinde bulunan Kadın Doğum Hastanesinin yerine bir dal hastanesine ihtiyacımız var. Kadın Doğum eski yerinin Kalp damar Hastanesine dönüştürülmesi kentimizin büyük bir ihtiyacını gidereceğine inanıyorum. Bu konuda çalışmalarımız devam ediyor” diye konuştu.

-TAZİYE EVLERİ TİCARETHANE DEĞİLDİR-

Taziye evleri ile ilgili de konuşan Vali Şahin, “Taziye evleri ticarethane değildir. Burada sadece mecburi masraflar, elektrik gibi çok cüzi masraflar alınabilir. Onun dışında bu insanlardan kimse para alamaz, bu suçtur. Valilik olarak denetim ekibi var. Özellikle derneklere bağlı olan taziye evlerinin bütün hesaplarını denetletiyorum. Kayıt dışı bir şey yakalanırsa hemen savcılığa suç duyurusunda bulunulacaktır. Elden alınan paralar yasal değildir. En basitinden vergi kaçırıyorlar. Bize gelen ihbarları değerlendirecek ve sorumluları en sert şekilde cezalandıracağız” ifadesine yer verdi. Yusuf UYANIK

Etiketler: Hulusi Şahin vali eğitim sağlık büyüyor her alanda Batman Basın Derneği BBD ziyaret
Sende Yorumla...

2020 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.