ORGANİZE DOLANDIRICILIK! 40 YIL BİRİKTİRDİ 3 SAATTE VERDİ
Yukarı

ORGANİZE DOLANDIRICILIK! 40 YIL BİRİKTİRDİ 3 SAATTE VERDİ

Batman’da tekstil işçisi olarak çalışan A.Ç.’yi telefonla arayan dolandırıcılar, “Terör örgütü FETÖ ile bağlantınız var” diyerek 70 bin lira dolandırdılar.

ORGANİZE DOLANDIRICILIK! 40 YIL BİRİKTİRDİ 3 SAATTE VERDİ
Bu içerik 840 kez okundu.

Son yıllarda giderek artan telefon dolandırıcıları vatandaşların canını yakmayı sürdürüyor. Özellikle emniyetin tüm uyarılarına rağmen her geçen mağdurlara yenilere ekleniyor.

İddialara göre, cep telefonuyla A.Ç. isimli bir vatandaşı arayan dolandırıcılar kendilerini polis olarak tanıttı. A.Ç’ye “FETÖ üyesi üst düzey bir yönetici sizin kimliğinizi kullanıyor” diyen dolandırıcılar, hesapta bulunan paraları kendi hesaplarına transfer etmesi gerektiğini söyledi. Telaşa kapılan A.Ç. ise hesabında bulunan 22 bin lirayı ve gelinin altınlarını bozarak toplamda 70 bin lirayı dolandırıcıların hesabına yönlendirdi. Daha sonra dolandırıldığının farkına varan A.Ç. soluğu karakolda aldı. Suç duyurusunda bulunan A.Ç., dolandırıcıların bir an önce yakalanmasını istedi.

“70 BİN TL’Yİ ATM’DEN GÖNDERDİM”

Konuyla ilgili gazetemizi ziyaret ederek mağduriyetini dile getiren 10 çocuk babası 55 yaşındaki A.Ç., “kendisini polis olarak tanıtan biri, kimlik bilgilerimi üst düzey bir FETÖ üyesinin kullandığını belirtti. Organize bir operasyon yaptıklarını söyleyen dolandırıcılar, hesabımda para olup olmadığını sordular. Hesabımda 22 bin lira olduğunu söyledi. Hemen gidip hesabımı kontrol etmemi ve hesabımdaki 22 lirayı çekmemi istediler. Paranın yetersiz olduğunu gelinimin altınlarını da bozmamı istediler. Toplamda 70 bin lirayı ATM’den göndermemi istediler. O kadar gerçekçiydiler ki istedikleri her şeyi yaptım. Durumun farkına vardığımda 40 yıl biriktirdiğim paramı 3 saate benden aldılar. Savcılığa giderek suç duyurusunda bulundum. Allah onlara hakkımı bırakmasın” dedi.

FETÖ İLE KORKUTUYORLAR

Kendilerini polis, asker, savcı veya hakim gibi tanıtıp vatandaşı telefonla arayarak dolandıran telefon dolandırıcılar, daha önce PKK ve DEAŞ ismini kullanıyorlardı. Dolandırıcıların darbe girişiminin ardından ise FETÖ’yu kullandıkları, aradıkları vatandaşları FETÖ ile bağlantılı oldukları iddiasıyla korkutarak paralarını aldıkları öğrenildi. Yusuf UYANIK

Etiketler: Batman Terör örgütü FETÖ Dolandırıcılık 70 bin lira dolandırdılar telefon ORGANİZE DOLANDIRICILIK 40 YIL BİRİKTİRDİ 3 SAATTE VERDİ
Sende Yorumla...
2019   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir