MURSİ İÇİN GIYABİ CENAZE NAMAZI KILINDI
Advert
Yukarı
Advert

MURSİ İÇİN GIYABİ CENAZE NAMAZI KILINDI

'Casusluk' iddiasıyla yargılandığı davanın duruşması esnasında hayatını kaybeden Mısır'ın devrik Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi için Batman’da gıyabi cenaze namazı kılındı.

MURSİ İÇİN GIYABİ CENAZE NAMAZI KILINDI
Bu içerik 222 kez okundu.

Batman İl Müftülüğü tarafından 2013 yılından bu yana zindanda bulunan Mısır'ın seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin mahkeme salonunda şehid olması nedeniyle öğle namazından sonra Merkez Ulu Cami’de gıyabi cenaze namazı kılındı. Cenaze namazından önce Mursi başta olmak üzere İslam davası uğruna şehid olan şahsiyetler için Kur’an-ı Kerim okundu. Müftü Erhan tarafından kıldırılan cenaze namazında İslam ülkesinde emperyalistlerin zulmü altındaki Müslümanların kurtuluşu için dualar edildi. Gıyabi cenaze namazının ardından burada Batman’daki İslami STK’lar tarafından kitlesel basın açıklaması düzenlendi. Basın açıklamasına; siyasi parti başkanları da hazır bulundu. Basın açıklamasında sık sık tekbirler getirilip sloganlar atıldı.

“YAVAŞ YAVAŞ ÖLDÜRÜLDÜ”

STK’lar adına basın açıklamasını okuyan Şehmus Temiz, “Şehit Mursi, yıllardır böbrek, karaciğer ve şeker hastalıklarından mustarip olduğu halde, tedavileri keyfi biçimde engellenmiş, olumsuz hapishane koşullarında durumunun kötüleşmesi beklenmiştir. Günün 23 saatini tek başına hücre hapsinde geçiren Mursi, hayatının ciddi tehdit altında olduğunu daha bir kaç ay önce bizzat kendisi mahkemede açıklamıştı. Şehit Mursi’yi idam cezasıyla yargılayan Mısır cuntası, karar çıksa bile bir cumhurbaşkanını idam etmenin siyasi sonuçlarına katlanamayacağını bildiği için onu yavaş bir süreçte öldürmeyi tercih etmiştir” dedi. Basın açıklaması yapılan duanın ardından son buldu.

Etiketler: Muhammed Mursi Batman gıyabi cenaze namazı kılındı Batman İl Müftülüğü Ulu Cami Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi islami stklar Cenaze namazı Müftü Erhan
Sende Yorumla...
2019   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir