TAZİYE EVLERİNDEN PARA ALINIYOR!
Advert
Yukarı
Advert

TAZİYE EVLERİNDEN PARA ALINIYOR!

Müftülük, belediye göreve…

TAZİYE EVLERİNDEN PARA ALINIYOR!
Bu içerik 1145 kez okundu.

Batman’da sayıları hızla artan taziye evleri sosyal dayanışma alanında önemli bir açığı kapatırken, halkın hayratıyla yapılan taziye evlerinde alınan kiralama ücretleri vatandaşların tepkisine yol açtı.

**Batman’da son dönemlerde taziye evleri ile ilgili ciddi rahatsızlıklar ve eleştiriler yoğunlaşıyor.

Belediye, hayırseverler ve vatandaşların parasıyla yapılan taziye evlerinde, taziye sahiplerinden 3 günlük talep edilen ücretler tepkilere neden oldu. Bazı taziye evlerinde yaşanan bu olay rant ve vurgun olarak değerlendiriliyor.

-BUNA ‘DUR’ DENİLMESİ LAZIM-

Batman’da maddi imkanı olmayan kişilerin taziye evlerini kullanamayacak hale geldiğini belirten vatandaşlar, “Son dönemlerde iş çığırından çıktı, iş ranta dönüştü. Bazı taziye evlerinde kiralama ücreti talep ediliyor. Maddi imkanı olmayan halk ne yapacak? Hayırlı bir hizmet, soygun ve vurguna dönüşmüş durumda. Halkın parasıyla yapılan taziye evlerinin halkın evi olması gerekirken, halkın cebine göz dikilmesi kabul edilemez. Buna ‘dur’ denilmesi lazım. Bu tablo bölgemizin geleneklerine de yakışmıyor” ifadelerini kullandılar.

3 GÜNLÜK BEDEL 500 TL

Geçirdiği rahatsızlık sonucu hakkın rahmetine kavuşan babasının taziyesi için 3 günlük 500 TL ücret alındığını belirten Salih Barış, “Batman merkez Raman Mahallesi’nde ikamet ediyorum. Babam geçirdiği rahatsızlık sonucu rahmet etti. Taziyesi için ikamet ettiğim mahallede bulunan Bayram Camisi’nde yer alan taziye evini tuttuk. 3 günlük taziye evinin kullanım bedeli olarak 500 lira para istendi. 3 günlük taziye evi bedeli olarak 500 lira ödedim. Benim imkanım vardı verdim. İmkanı olmayanlar ne yapacak.  Yetkililerin bir an önce harekete geçmesi gerekiyor” dedi.

Etiketler: Batman taziye evleri para alınıyor belediye müftülük göreve vatandaşlar mağdur ücret
Sende Yorumla...
2019   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir