Müze Müdürlüğü kuruldu
Advert
Advert
Yukarı

Müze Müdürlüğü kuruldu

Ak Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a ilettiği Hasankeyf Müzesi konusunda olumlu adım atıldı.

Müze Müdürlüğü kuruldu
Bu içerik 176 kez okundu.

Milletvekili Ziver Özdemir, 16 Nisan’da Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile yaptığı görüşmede Hasankeyf Müzesinin ayrı bir müdürlük olarak işlevlendirilmesi talebini bakana iletmiş ve taleplerinin takipçisi olacağını belirtmişti. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Hasankeyf Müzesi Müdürlüğü ismi altında müze müdürlüğü kurulmasına ilişkin kararı onaylayarak Batman İl Kültür ve Turizm İl müdürlüğüne yazı ile bildirdi. Bu kararla Batman ve Hasankeyf müze müdürlükleri olmak üzere 2 adet müze müdürlüğüne sahip olduklarını belirten Özdemir, kararın Batman ve Hasankeyf’e hayırlı uğurlu olmasını dileyerek Kültür ve Turizm Bakanına ilettiği diğer taleplerin de takipçisi olacağını vurguladı.

Etiketler: Ak Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy Hasankeyf Müzesi Müze Müdürlüğü kuruldu
Sende Yorumla...
2019   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir