BELEDİYE EŞ BAŞKANLARI: KAÇAK YAPIYA İZİN YOK!
Advert
Advert
Yukarı

BELEDİYE EŞ BAŞKANLARI: KAÇAK YAPIYA İZİN YOK!

Batman Belediye Eş Başkanları Dr. Mehmet Demir ve Songül Korkmaz, Batman kent merkezinde İmar Kirliliğine sebebiyet verecek yapılaşmaya asla müsaade etmeyeceklerini ifade etti.

BELEDİYE EŞ BAŞKANLARI: KAÇAK YAPIYA İZİN YOK!
Bu içerik 238 kez okundu.

Kentin en büyük sorunları arasında yer alan kaçak yapılaşmanın imar kirliliğine sebebiyet verdiğini kaydeden Eş Başkanlar Dr. Demir ve Korkmaz, onaylı imar planının esas alınacağını, sağlık ve çevre şartlarına uygun yönetim biçiminden taviz vermeyeceklerini duyurdu. Eş Başkanlar tarafından yapılan açıklama şöyle; “Kaçak yapılaşma kentimizin en önemli sorunlarının başında gelmektedir. Kentimizin onaylı imar planı esas alınarak sağlık ve çevre şartlarına uygun olarak gelişmesini sağlamak önceliklerimizin başında gelmektedir. Bu kapsamda Yönetim olarak imar kirliliğine sebebiyet veren Kaçak yapıların yapımına müsaade etmeyeceğiz. Aynı zamanda kurumumuzca verilmiş olan ruhsat ve eklerine aykırı bir yapılaşmaya gidilmesi ve yasal süre zarfında aykırılığın giderilmemesi durumunda Yapı ruhsatı da iptal edilecektir. Sağlıklı bir çevrede yaşamak bu kentte yaşayan herkesin en doğal hakkıdır. Yaşanabilir bir kent oluşturmak en temel görevimizdir. Belediye yönetimi olarak bu ilkeler doğrultusunda hareket edeceğimizin bilinmesini isteriz.”

Etiketler: Batman Belediyesi Eş Başkanlar İmar Kirliliği kaçak yapı izin yok Mehmet Demir Songül Korkmaz Batman kent merkezi
Sende Yorumla...
2019   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir