VALİ ŞAHİN; İNSAN YETİŞTİRMEMİZ GEREKİYOR
Advert
Advert
Yukarı

VALİ ŞAHİN; İNSAN YETİŞTİRMEMİZ GEREKİYOR

Batman Valisi Hulusi Şahin, doğru ve iyi insan yetiştirmenin önemine işaret ederek, "İnsan yetiştirmekten başka şansımız yok, hedeflerimiz çok büyük.

VALİ ŞAHİN; İNSAN YETİŞTİRMEMİZ GEREKİYOR
Bu içerik 256 kez okundu.

2023 ve sonrasında Türkiye dünyanın en büyük ilk 10 ekonomisine girmeyi hedefliyor. Bunu çalışarak yapacağız, başka bir yolu yok." dedi.

**Vali Şahin, Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nce Fatıma Zehra Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde düzenlenen 2023 Eğitim Vizyonu Çalıştayının açılışında yaptığı konuşmada, eğitimin önemine değindi.

Bilgi çağı dolayısıyla her yerden çok sayıda bilginin geldiğini belirten Şahin, "Bunların içinde doğru ve yanlışların yanı sıra manipülasyonlar da var. Asıl bu çeldiriciliğe yönelik çocuklarımızı yetiştirmemiz lazım. Yoksa 'bunu bil aman diğer bilgilere kulak asma.' diyecek, böyle bir dünya yok." ifadesini kullandı.

-ÇALIŞARAK YAPACAĞIZ-

"Doğru ve iyi insanlar yetiştirmemiz her şeyden önemlidir. Bunu sadece öğretmenlerimize havale edemeyiz. İyi insan yetiştirmek hepimizin görevidir." diyen Vali Şahin, şunları kaydetti: "Bizim en büyük davamız eğitim davasıdır. En fazla gayret edeceğimiz dava ve uğraş eğitim alanındadır. Her 10 liramızın 7 lirasını ve her 10 saatimizin 7 saatini eğitime ayırmak zorundayız. Bu her vatandaşın üzerine düşen görevlerdir. İnsan yetiştirmekten başka şansımız yok, hedeflerimiz çok büyük. 2023 ve sonrasında Türkiye, dünyanın en büyük ilk 10 ekonomisine girmeyi hedefliyor. Bunu çalışarak yapacağız, başka bir yolu yok."

Etiketler: Batman Valisi Hulusi Şahin insan yetiştirmenin önemi İnsan yetiştirmekten başka şansımız yok 2023
Sende Yorumla...
2019   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir