Güneş; Tekstil Sektörüne Destek Olunmalı
Advert
Advert
Yukarı

Güneş; Tekstil Sektörüne Destek Olunmalı

İstihdam sağladığı için tekstil sektörüne destek olunması gerektiğini söyleyen Batman Ticaret Borsası Başkanı Arif Güneş, Batman’da tekstilin işsizliğin azalmasına büyük katkı sağladığını ifade etti.

Güneş; Tekstil Sektörüne Destek Olunmalı
Bu içerik 264 kez okundu.

Batman Ticaret Borsası Başkanı Arif Güneş, yaptığı açıklamada, en fazla işçi çalıştıran sektörün tekstil sektörü olduğunu belirterek, Türkiye’de işsizlik ortalamasında ilk üç illeri arasında olan Batman’da tekstil sektörüne destek olunması çağrısında bulundu.

-İŞ ADAMI YATIRIM YAPMAK İÇİN BEKLİYOR-

Yüzlerce iş adamının yatırım yapmak için Organize Sanayi Bölgesinde yer beklediğini vurgulayan Güneş, "Batman olarak inşallah gelecekte çok önemli yerlere geleceğiz. Şu an Organize Sanayi Bölgemizde yer yok. Yeni ek organize bitmek üzeredir. Yüzlerce iş adamımız yatırım yapmak için sırada bekliyor. Bu fabrikalar kurulduğunda insanlarımız buralarda çalışacak" ifadelerini kullandı.

-TEKSTİL BATMAN İÇİN ÇOK ÖNEMLİDİR-

Batman’da tekstil sektörünün her geçen gün geliştiğini ve sektörün büyük istidam sağladığına dikkat çeken Güneş, son olarak şunları söyledi: "Tekstil Batman için çok önemlidir. Tekstiller ciddi anlamda istihdama destek veriyor. Ordu’ya, İzmir’e fındık, incir toplamaya giden gençlerimiz buralarda çalışıyor. Bu gençlerimiz artık buralarda sürekli çalışıyor. Bu kardeşlerimiz bir nebze de olsa sosyal bir hayat yaşıyorlar. İstihdam sağladığı için tekstilci yatırımcılarımıza destek olmamız lazım. Çünkü en fazla işçi çalıştıran sektör tekstil sektörüdür. Buradan yetkililere sesleniyorum; en çok istihdam sağlayan tekstilcilere destek olalım, bu çok önemlidir."

Etiketler: Batman Ticaret Borsası tekstilin işsizliği Destek Olunmalı Tekstil Sektörüne Arif Güneş
Sende Yorumla...
2019   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir