"KOBİ Değer Kredisi ekonomiye pozitif etki sağlayacak"
Advert
Advert
Yukarı

"KOBİ Değer Kredisi ekonomiye pozitif etki sağlayacak"

TÜMSİAD Batman Şube Başkanı Kamil Biçici, KOBİ Değer Kredisi'nin ekonomiye pozitif etki ve finansman desteği sağlayacağını belirtti.

Bu içerik 166 kez okundu.

Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Batman Şube Başkanı Kamil Biçici, önceki gün Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan "KOBİ Değer Kredisi"ne ilişkin değerlendirmede bulundu. KOBİ Değer Kredisi'nin ekonomiye pozitif etki ve finansman desteği sağlayacağını belirten Biçici, ülkelerin kalkınmışlığı ve zenginliğinin KOBİ'lerin sürdürülebilirliği ve gücü ile bağlantılı olduğunu söyledi. Biçici, yazılı açıklamada, KOBİ'lerin bütün dünya ekonomilerinde olduğu gibi Türkiye açısından da büyük önem arz ettiğini ve açıklanan yeni kredi paketinin KOBİ'lere olumlu etki sağlayacağını ifade etti. Yeni kredi paketini desteklediğini belirten Biçici, "TÜİK verilerine göre; KOBİ'ler ülkemizde toplam girişim sayısının yüzde 99,8'ini ve toplam ihracatın ise yüzde 55'ini oluşturuyor. Yine TÜİK verilerine göre, KOBİ'lerin ihracatının yüzde 92'si imalat sanayi ürünlerinden sağlanıyor. Bakanımızın açıkladığı KOBİ'ler için KOBİ Değer Kredisi'nden özellikle imalatçı ve ihracatçı KOBİ'lerin yararlanıyor olması önemlidir. KOBİ'lerin ülkemizin toplam ihracatı içerisindeki payı ve KOBİ ihracatının neredeyse tamamının imalat sanayi ürünlerinden oluşuyor olması bu teşvikin önemini daha da arttırmaktadır. Bu noktada vurgulamak istediğim konulardan bir tanesi bankacılık sektörünün gücü, reel sektörün gücü ile doğru orantılıdır. Bugün bankacılık sektörümüzün güçlü alt yapısı sebebi ile reel sektörün lokomotifi olan KOBİ'lerimize böyle bir imkân sağlanmaktadır." dedi. Açıklamanın devamında Biçici, şunları söyledi: "KOBİ ölçekli firmaların problemlerini tek bir kelime ile ifade etmek gerekirse buna 'rekabet gücü' diyebiliriz. Altı ay geri ödemesiz bir paket KOBİ'lerin işletme sermayesine ulaşımının kolaylaşması, üretimde istihdam, ticaret ve bütçe anlamında güçlenerek ekonomiye pozitif etki yapacak rekabet gücünü oluşturma noktasında önemli bir enstrüman olduğunu düşünüyorum. KOBİ Değer Kredisi kapsamında özellikle imalat ve ihracat yapan KOBİ'lerin ihtiyacı olan finansmana bu maliyetle ve 6 ay geri ödemesiz olarak ulaşması 2019 yılına da moral ile başlamasına vesile olacağına inanıyorum."

Etiketler: TÜMSİAD Batman Kamil Biçici KOBİ KOBİ Değer Kredisi ekonomiye pozitif etki sağlayacak
Sende Yorumla...
2019   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir