"MARKALAŞIRSAK GÖÇ ENGELLENİR"
Advert
Advert
Yukarı

"MARKALAŞIRSAK GÖÇ ENGELLENİR"

MÜSİAD Batman Şube Başkanı Suad Özdemir, Batman'ın marka şehri olması halinde şehrin ekonomisinin büyüyeceğini, istihdamın artacağını ve göçün önüne geçileceğini belirtti.

Bu içerik 159 kez okundu.

Müstakil Sanayici ve İş adamları Derneği (MÜSİAD) Batman Şube Başkanlığı tarafından "Yerel yönetimlerin bölgesel kalkınmaya etkileri" konulu panel düzenlendi. Özel bir okulun konferans salonunda düzenlenen panele AK Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir, Vali Hulusi Şahin, MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı İsrafil Kuralay, Şırnak Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Halil Sugözü, eski futbolcu Tanju Çolak, HAKSİAD Batman Şube Başkanı Cemal Çetiz, siyasi parti, STK ile oda temsilcileri ve iş adamları katıldı.

-BATMAN’I GÜNDEM YAPMAK İSTİYORUZ-

Panelde açılış konuşması yapan MÜSİAD Batman Şube Başkanı Suad Özdemir, bölgesel kalkınmaya destek olacağını düşündükleri panelle Batman’ı Türkiye’nin gündemine taşımak istediklerini söyledi. Özdemir, "Marka olan bir ürüne talep artıyorsa marka haline gelen bir şehre de rağbet üst düzeyde olacak. Marka kent turist, tüccar, yatırımcı, öğrenci ve göçmen çeken bir kettir. Dışa açılmayı bilen bir kenttir. Marka kent soysaldır, misafirperverdir. Neden Batman, marka kent olmasın? Bu birazda bizim elimizde değil midir? Elbette valiliğin, belediyelerin bir şehrin güzelleşmesi için yaptıkları çok iyi projeler mevcuttur. Ancak benim bahsettiğim dünyanın ilgisini çekebilmek. Bu konuda neler yapılabilir? ‘Batman’da marka olabilecek hiçbir şey yok nasıl markalaşacağız’ gibi bir cümle ümitsizliği ve rehaveti getiren karamsar bir bakış acısıdır. Marka kent projesini ivedilikle hayata geçirmeli, bir moda yaklaşımı olarak değerlendirilmemelidir. Bunun için ciddi bir yol haritamız olmalı ısrarcı ve sabırlı olmak gerekiyor." dedi. 

-BÜYÜMEYE İHTİYACIMIZ VAR-

Vali Hulusi Şahin de yaptığı konuşmada şunları söyledi: "Bizim acele büyümeye ihtiyacımız var. Çünkü bizim hedeflerimiz büyük 2023 vizyonunu takip eden bir kamuoyuyuz. 2023 vizyonu çok riskli hedefler koymuş bir vizyondur. 500 milyar dolar ihracattan bahsediyoruz. 500 milyar dolar kolay bir rakam değildir. Bugünden tezi yok yoğun bir üretim hamisi olmamız lazım" şeklinde konuştu.

 

Etiketler: MÜSİAD Batman Suad Özdemir Yerel yönetimlerin bölgesel kalkınmaya etkileri marka şehri
Sende Yorumla...
2019   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir