EKİPLER GECE GÜNDÜZ YOL AÇIYOR
Advert
Advert
Yukarı

EKİPLER GECE GÜNDÜZ YOL AÇIYOR

Batman’ın ilçelerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapanan köy ve mezra yolları yapılan çalışmaların ardından tekrar ulaşıma açıldı.

EKİPLER GECE GÜNDÜZ YOL AÇIYOR
Bu içerik 228 kez okundu.

Batman’ın Sason, Gercüş ve Kozluk ilçelerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle bazı köy yolları ulaşıma kapandı. Ulaşıma kapanan köy ve mezra yolundan yapılan çalışmaların ardından tekrar ulaşıma açıldığı bildirildi.

123 KÖY YOLU KAPALI

Batman genelinde köy ile mezra yolunun kardan temizlenmesi için çalışmaların aralıksız sürdüğünü belirten İl Özel İdare Genel Sekteri Abdulkadir Özer, “Karla mücadelede ekiplerimiz geceli gündüzlü çalışıyor. Yoğun kar yağışı nedeniyle ilçelerimize bağlı 315 köy ve mezra yolu ulaşıma kapanmıştı. Ekiplerimizin çalışması sonucu 192 köy ve mezra yolu ulaşıma tekrardan açıldı. Ekiplerimizin kapanan 123 yolunu ulaşıma açmak için sürdürdüğü çalışmalar olumsuz hava şartlarına rağmen 7 gün 24 saat esasına dayalı olarak devam etmektedir" dedi.

Etiketler: Batman köy mezra kar mücadele kar yağışı İl Özel İdare çalışma ekipler
Sende Yorumla...
2019   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir