SÜRÜCÜLER DERTLİ! YAKIT ALAMAYACAK DURUMA GELDİK
Advert
Advert
Yukarı

SÜRÜCÜLER DERTLİ! YAKIT ALAMAYACAK DURUMA GELDİK

Motorin ve benzine gelen zamlara tepki gösteren Batmanlı sürücüler, yakıt alamayacak duruma geldiklerini söylediler.

SÜRÜCÜLER DERTLİ! YAKIT ALAMAYACAK DURUMA GELDİK
Bu içerik 295 kez okundu.

Yılbaşının ardından akaryakıt fiyatlarının düşmesi beklenirken, motorine ve benzine peş peşe zam geldi. Gece yarısından itibaren motorinin litre fiyatına 18, benzinin litre fiyatına ise 17 kuruş zam geldi. Söz konusu zamlara tepki gösteren Batmanlı sürücüler, akaryakıt zamlarının adeta bellerini büktüğünü dile getirdiler. Depolarını dolduramadıklarını, ancak kendilerine yetecek kadar yakıt alabildiklerini aktaran sürücüler, akaryakıta zam değil, indirim yapılması gerektiğini söylediler.

"ZAMLARDAN HİÇ MEMNUN DEĞİLİZ"

Zamların kendilerini mağdur ettiğini dile getiren sürücülerden Ramazan Başaran, "Benzine ve mazota sürekli zam geliyor. Bizler bu gelen zamlardan hiç memnun değiliz. Aracımızla iş yapıyoruz, zamlardan dolayı bizi kurtarmıyor. Artık ne yapacağımızı bilmiyoruz. Önceden çok daha iyiydi. Bu sene 2-3 sefer akaryakıta zam geldi. Bu nedenle mağdur oluyoruz. Şehir içinde çalışan bir aracım var, bize bir şey kalmıyor. Yetkililerden akaryakıt fiyatının düşürülmesini istiyoruz. Bizleri de biraz düşünmelerini istiyoruz" dedi.

"KONTAK KAPATMA DURUMUNA GELDİK"

Akaryakıt fiyatının sabitlenmesi gerektiğini aktaran Ali Kızılırmak, kontak kapatma durumuna geldiklerini belirti. Kızılırmak, "Akaryakıt zamlarına karşıyız. Her gün zam geliyor, bu nedir? 4 arabam var ve en ufak bir zamda etkileniyorum. Bir kuruşta bizim için bir kuruştur. Bir kuruş indiği zaman aylık 2 bin lira cepte kalıyor. Bir kuruş arttığı zaman 2 ay fazla ödüyorum. Fiyatın bir yerde durmasını istiyoruz. Şu anda biz de ne yapacağımızı bilemiyoruz. Bizler zam olmasın istiyoruz. Artık kontak kapatma durumuna geldik." diye konuştu.

Etiketler: Motorin benzin zamlar sürücüler dertli Batmanlı sürücüler yakıt
Sende Yorumla...
2019   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir