MUHTARLAR TOPLANTISI YAPILDI
Advert
Advert
Yukarı

MUHTARLAR TOPLANTISI YAPILDI

Merkez Mahalle ve Köy Muhtarları toplantısı Vali Hulusi Şahin başkanlığında Valilik toplantı salonunda yapıldı.

MUHTARLAR TOPLANTISI YAPILDI
Bu içerik 246 kez okundu.

Uyuşturucu ile mücadelede ilimizde yürütülen çalışmaların ele alındığı toplantıya; Valimizin yanı sıra, Vali Yardımcısı Metin Demirel, Hasankeyf Kaymakamı Haluk Koç Beşiri Kaymakamı Mustafa Maslak, Kozluk Kaymakamı Osman Bilici, Gercüş Kaymakamı Mevlüt Şekerci, Sason Kaymakamı Abdullah Özadalı, İl Emniyet Müdürü M. Ali Akkaplan, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mustafa Bakçepınar, İl Özel İdare Genel Sekreteri Abdulkadir Özer, merkez mahalle ve köy muhtarları katıldı.

Vali Şahin’in açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda, Batman İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürü İbrahim Ulutaş ve Yeşilay Batman Şube Başkanı Şehmus Yılmaz, uyuşturucu ile mücadelede yürütülen çalışmalara ilişkin birer sunum yaptılar. Konuşmasında İçişleri Bakanlığı tarafından 2019 yılının uyuşturucu ile mücadelede seferberlik yılı ilan edildiğini belirten Vali Şahin, “Uyuşturucu ile mücadele konusunda top yekûn hareket etmemiz gerektiğinin altını özelikle çiziyoruz.  Bu, sadece güvenlik güçlerinin mücadelesiyle başarılacak bir konu değildir. Hepimiz taşın altına elimizi koymamız gerekiyor. Toplumun tüm kesimleri ve her bir ferdi, bu illeti yok etmek için çaba göstermesi gerekiyor.  Bu tehlike toplumun her tarafına sirayet etmiş durumda. Çok büyük bir bela ile karşı karşıyayız. Geleceğimiz ve istikbalimiz olan gençlerimizi zehirleyen bir bela. Muhtarlarımız mahallerin yöneticileridir.  Önce sizlere ulaşıyoruz ki, sizler de kendi mahalle ve köyünüzde hem vatandaşlarımızı hem de gençlerimizi bu hususta bilgilendirin” diye konuştu. İlimizde uyuşturucu ile mücadelede yürütmüş oldukları çalışmalara değinen Yeşilay Batman Şubesi Başkanı Şehmus Yılmaz, Batman’da Yeşilay Danışmanlık Merkezini (YEDAM) kazandırılması için gerekli çalışmaları yürüttüklerini ifade etti. Konuşmaların ardından toplantı, uyuşturucu ile mücadelede yürütülen çalışmalara ilişkin yapılan sunumlarla sona erdi.

Etiketler: Köy Muhtarları muhtarlar Vali Hulusi Şahin toplantı Uyuşturucu ile mücadele
Sende Yorumla...
2019   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir