YARDIMLAR YEMEN'E GÖNDERİLDİ
Advert
Advert
Yukarı

YARDIMLAR YEMEN'E GÖNDERİLDİ

Batman'da 30 STK tarafından bir ay boyunca toplanan para Yemen'deki ihtiyaç sahiplerine gönderildi.

YARDIMLAR YEMEN'E GÖNDERİLDİ
Bu içerik 235 kez okundu.

Memur-Sen Batman İl Temsilciğinde bir araya gelen sivil toplum kuruluşu temsilcileri ortak bir basın açıklaması düzenledi. Basın açıklamasını okuyan Düşünce ve İnanç Özgürlüğü Platformu Dönem Sözcüsü Mehmet Latif Kaya, Yemen'de iç savaş ve buna bağlı olarak artan korkunç bir açlık ve kıtlık sürdüğünü söyledi. Halkın büyük çoğunluğunun yiyecek dahi bulamayarak, ağaç yapraklarını yiyecek seviyeye geldiklerini belirten Kaya, "Nüfusun yüzde 80'i fakirlikle boğuşmaktadır. Yemen'de açlık ve savaş nedeniyle 50 bine yakın insan hayatını kaybetmiş ve milyonlarca insan göç etmek zorunda kalmıştır. Yemen'de sağlık sorunları baş gösterip, Dünya Sağlık Örgütü'nün açıklamalarına göre dünyanın en büyük kolera vakası yaşanmaktadır. Masum ve günahsız çocuklar ölürken, dünyanın sesi çıkmıyor, dünyanın sesini çıkarmaması bir yana, Müslüman devletler duruma müdahale dahi etmiyor. Bu durum ise bizi derinden etkiliyor" dedi.

-130 BİN TL BAĞIŞ TOPLADI-

Yemen halkı için yardım kampanyası başlattıklarını ve bu kampanyadan toplamda 130 bin TL bağış topladıklarını aktaran Kaya, "Geçtiğimiz aralık ayında 'Yemen'e Su Olalım, Aş Olalım, Yemen Ölmesin' sloganıyla bir yardım kampanyası başlattık. Başlattığımız ve hâlâ devam etmekte olan bu yardım kampanyamızda, kahvaltı ve bağış biletleriyle, siz değerli halkımızdan şu ana kadar 130 bin TL yardım toplandı ve yardım yerine teslim edildi. Batman Düşünce ve İnanç Özgürlüğü Platformu Bileşenleri adına yardımda bulunan değerli Batman halkına ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz." ifadelerini kullandı.

Etiketler: Batman 30 STK Yemen ihtiyaç sahipleri yardım gönderildi Memur-Sen Yemen'de iç savaş
Sende Yorumla...
2019   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir