Kombi kullanıcılarına tavsiyeler
Advert
Advert
Yukarı

Kombi kullanıcılarına tavsiyeler

Doğalgaz kullanıcılarının kombi ve petek bakımı ile ay sonunda gelecek olan faturaları minimuma indirme çabalarında yanlış uygulamaların olduğuna dikkat çeken uzmanlar, önemli tavsiyelerde bulundu.

Kombi kullanıcılarına tavsiyeler
Bu içerik 315 kez okundu.

Kış mevsiminin kendini iyice hissettirmesi ile kombi kullanıcıları, yüksek meblağlı faturalardan kaçınmanın arayışına girdi. Daha düşük fiyata daha iyi ısınma hesaplarına giren doğalgaz kullanıcıları, zaman zaman yanlış uygulamalara başvurabiliyor. Kombi kullanıcılarına tavsiyelerde bulunan ısınma ve soğutma sistemleri ustası Zafer Kaya, kombi ve petek bakımları, yanlış uygulamalardan dolayı yaşanabilecek sıkıntılar ve ekonomik ısınma yolları hakkında bilgi verdi. Tüm kombilerin çalışma sistemlerinin aynı olduğunu belirten Kaya, "Kombilere yılda bir kere bakım yapılması gerekir. Bakım, bacanın içindeki eşanjörlerin, filtrenin temizliğidir. Baca ve baca sensörlerinin bakımıdır. Genleşme tankı içerisindeki havanın ve barının ölçülmesi gibi işlemlerin bir uzman tarafından yıllık yapılması gerekir. Kombiye bakım yapılmaması sonucunda eşanjörlerin ve pompanın ileriki zamanda ömrü kısalır, fazla yakıtın gitmesine sebep olur ve buna benzer teknik arızalar meydana gelir" şeklinde konuştu. Kombi bakımlarının da belli bir süresi olduğunu ve önerilen tarihlerde bu tür bakımların yapılması gerektiğine dikkat çeken Kaya, "Kış mevsimine girmeden, sonbaharın başlangıcında kombimizin tüm bakımlarının yapılması, suyunun değişmesi, filtre, eşanjör ve hava tankının değişmesi gerekir. Bakımı yapılmadığı takdirde faturalarımız malum yüksek geliyor, daha da yüksek gelir." ifadelerini kullandı.

Etiketler: Doğalgaz kullanıcıları kombi petek tavsiyeler Kış mevsimi Zafer Kaya
Sende Yorumla...
2019   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir