Park sorununa çözüm bekleniyor
Advert
Advert
Yukarı

Park sorununa çözüm bekleniyor

Batman’da artan trafik sorunu sonrası araçlarını park edecek yer bulmakta güçlük çeken sürücüler, park sorununa çözüm bulunmasını istiyor.

Park sorununa çözüm bekleniyor
Bu içerik 306 kez okundu.

Hızla artan araç sayısına rağmen her geçen gün büyüyen ve gelişen Batman’da belediyeye ait otoparkların olmaması hem sürücülerin hem de vatandaşların tepkisine neden oluyor.

Şehirde trafiğe çıkan araç sayısı 45 bini aşarken, araç sayısındaki artışla beraber kentte park sorunu da hat safhaya çıktı. Özellikle kentin işlek caddelerinde yaşanan araç yoğunluğu sıkıntıları da beraberinde getiriyor. Sürücüler araçlarını park edecek yer bulmakta güçlük çektiğini belirtirken, vatandaşlar araç yoğunluğundan dolayı geçecek yer bulmaktan, esnaf ise park sorununun kendileri için bir ıstıraba dönüşmesinden şikâyet ediyor. Uzun zamandır yaşanan park sorununa bir an önce çözüm bulunmasını isteyen vatandaşlar ve sürücüler, yıllardır sıkıntı çekilen bu konuda belediyenin harekete geçmesi gerektiğini belirttiler.

"PARK EDECEK ALAN BULAMIYORUZ"

Şehir merkezinde otopark sorununun ciddi boyutlara ulaştığını söyleyen vatandaşlardan Cemal Ak, "Batman gün geçtikçe büyüyor. Yetkililerin bir an önce bu park sorununu çözmelerini istiyoruz. Batman’da trafik sorunu çoktur. Araçlarımızı park edecek alan bulamıyoruz. Bizim 4 mağazamız var, tüm mağazalarımızın önünde park sıkıntısını yaşıyoruz. Artık mevcut araçlara alanlar yetmiyor. Yetkililerin bu soruna bir çözüm bulmasını istiyoruz." dedi.

Etiketler: Batman trafik sorun araçlar park sorunu çözüm araç sayısı kentte park sorunu
Sende Yorumla...
2019   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir