"BESİ OSB" KURULACAK
Advert
Advert
Yukarı

"BESİ OSB" KURULACAK

Canlı hayvan potansiyelinin modern bir besicilik anlayışıyla ekonomiye kazandırılması amacıyla Batman'da "Tarıma Dayalı İhtisas Besi Organize Sanayi Bölgesi" kurulmasının planlandığı belirtildi.

Bu içerik 358 kez okundu.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Batman Ticaret Borsası Başkanı Arif Güneş, kurulması hedeflenen Tarıma Dayalı İhtisas Besi Organize Sanayi Bölgesi'nin Batman'a büyük bir katkısının olacağını söyledi. Batman'da yüzlerce besicinin olduğunu ve bunların kurulacak organizeyle bir araya geleceğini belirten Güneş, "Organize hayvan sanayisini Batman'a kazandırmak için son aşamaya gelmiş bulunmaktayız. Sayın Valimizle de yaptığımız ön görüşmede konuya çok sıcak bakıldı. Bugün konuyla ilgili yapacağımız görüşmede kesin bir sonuca gideceğiz. Batman'daki besiciler Türkiye’nin neredeyse hiçbir yerinde yok. Yüzlerce besicimiz var. Bu besicilerimizin hepsi evlerinin ya bodrum katlarında ya da bahçelerinde bulunmaktadır. İnşallah büyük bir hayvan organize sanayisini kuracağız" dedi.

Etiketler: Canlı hayvan Besi Organize Sanayi Bölgesi Arif Güneş Batman Ticaret Borsası Organize hayvan sanayisi Batman Besi Osb
Sende Yorumla...
2019   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir