İLK YARDIM HAYAT KURTARIR
Advert
Advert
Yukarı

İLK YARDIM HAYAT KURTARIR

Batman’da “Acil Sağlık Hizmetleri Haftası” nedeniyle kurulan stantta vatandaşlara ilk yardım eğitimi verildi.

İLK YARDIM HAYAT KURTARIR
Bu içerik 250 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

“1-7 Aralık Acil Sağlık Hizmetleri Haftası” münasebeti ile Batman İl Sağlık Müdürlüğü ve Paramedik ve Hastane Öncesi Acil Tıp Derneği (PARHAD) iş birliği ile vatandaşlara yönelik temel ilk yardım eğitimi verildi.

Eğitimle, ilk yardım farkındalığının oluşmasını amaçladıklarını belirten PARHAD Batman İl Başkanı Bilal Yalçın, “Bu programın amacı Acil Sağlık Hizmetleri Haftası nedeniyle Batman’da vatandaşlarımıza yönelik temel ilk yardım eğitim bilgisini vermektir. Bu vesileyle bizlere destek verdikleri için Batman İl Sağlık Müdürümüz Uzman Doktor Osman Sünger’e de teşekkür ediyorum.” dedi.

Acil sağlık hizmetlerinde 7/24 can güvenliği için hizmet verdiklerini ifade eden Yalçın, “Acil sağlık hizmetleri alanında tüm Türkiye’de 2 bin 900’e yakın istasyonumuz, 5 bine yakın kara ambulansımız, 60’a yakın motosiklet ambulansımız, helikopter ambulanslarımızla, 360’a yakın kar paletli ambulansımız ve 32 bin personelimizle beraber ülkemizin bütün insanına 7 gün 24 saat can güvenliği için hizmet vermekteyiz. Bu vesileyle bütün meslektaşlarımın haftasını kutluyorum.” şeklinde konuştu.

Son olarak ilk yardım konusunda vatandaşların bilinçlenmesi gerektiğini söyleyen Yalçın, “Hiçbir zaman unutulmamalıdır ki ilk yardım hayat kurtarır. 112’den önce yapılacak ilk yardım müdahalesi hastanın hayatını kurtarır. Burada vatandaşlara kalp masajı, suni solunum ve hangi durumlarda 112'nin aranması gerektiği hakkında bilgi veriyoruz. Verdiğimiz bilgiler temel yaşam desteğidir. Hastane öncesi ilk yardım hayat kurtarır. 112’den önce vatandaşın hastaya müdahalesi, hastanın yaşama tutunması konusunda büyük önem arz ediyor. Dolayısıyla vatandaşların bu konuda bilinçlenmesi gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Etiketler: Acil Sağlık Hizmetleri Haftası ilk yardım eğitim Batman Paramedik ve Hastane Öncesi Acil Tıp Derneği PARHAD
Sende Yorumla...
2019   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir