ASGARİ ÜCRETLİLER: İNSANCA YAŞAMAK İSTİYORUZ
Advert
Advert
Yukarı

ASGARİ ÜCRETLİLER: İNSANCA YAŞAMAK İSTİYORUZ

Artan zamlar, yükselen enflasyon karşısında aldıkları paranın büyük ölçüde eridiğini söyleyen asgari ücretliler, kendilerinin de insanca yaşamaya haklarının olduğunu belirterek yetkililerden ücretin makul bir seviyeye çıkarılmasını istediler.

ASGARİ ÜCRETLİLER: İNSANCA YAŞAMAK İSTİYORUZ
Bu içerik 192 kez okundu.

Asgari ücretle ilgili görüşlerini paylaşan Batmanlı işçiler, günde on bir saatten fazla ağır koşullarda çalıştıklarını; ama aldıkları ücretin kendilerini geçindirmeye yetmediğini söylediler. Hayat pahalılığından yakınan işçiler; başta su, elektrik ve doğal gaz olmak üzere her şeyde ciddi bir artışın olduğunu, aldıkları ücretin enflasyon karşısında en az yüzde elli eridiğini ifade ettiler. Asgari ücretin en az 2 bin 500 liraya çıkmasını talep eden işçiler, herkes gibi kendilerinin de insanca bir yaşam sürdürmek istediklerini belirttiler.

“EMEĞİN KARŞILIĞINI VERİN”

Emeklerinin karşılığını almak istediklerini ifade eden asgari ücretlilerden Fatih Aydın, "Sabahtan akşama kadar çalışıyoruz. Sonuçta bir emek veriyoruz. Bunun karşılığını almamız lazım. Şu anda asgari ücreti düşük görüyoruz. Bize göre çok düşüktür. Her şey artmış. Domatesi bile dolara bağlamışlar. Onun için asgari ücretin artmasını talep ediyoruz. Her şey giderek artıyor. Her şey arttığına göre asgari ücretin de artması lazım. Kısacası insanca yaşamak istiyoruz. Bizde hayat görelim, gençliğimizi yaşayalım. Hafta sonları bizimde cebimizde bir harçlığımız kalsın istiyoruz." dedi.

“ASGARİ ÜCRETLE GEÇİNEMİYORUZ”

Tek başına asgari ücretle 9 nüfuslu bir aileye baktığını vurgulayan Hatice Erdem, "Asgari ücretle geçinemiyoruz. Asgari ücretin daha çok yükselmesini istiyoruz. Bu parayla geçinemiyoruz. Babam yok, 9 kardeşiz olmuyor. Bu sıkıntılarımıza bir çare bulunmasını istiyoruz. Kira, ev, su, elektrik, doğal gaz, çocukların giderleri var. Asgari ücretin en az 2 bin 500 liraya çıkmasını istiyoruz. Sadece emeğimizin karşılığını ve insanca yaşamak istiyoruz" ifadelerini kullandı.

asgari ücretliler,

Etiketler: Artan zamlar asgari ücretliler insanca.yaşamak Batman
Sende Yorumla...
2019   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir