"Kaliteli pekmez bulmakta zorlanıyoruz"
Advert
Advert
Yukarı

"Kaliteli pekmez bulmakta zorlanıyoruz"

Üzümde yaşanan hastalıktan ötürü bu yıl pekmez bulmakta zorluk çektiklerini söyleyen yöresel ürün satıcıları, sahte pekmeze karşı uyarılarda bulundular.

Bu içerik 151 kez okundu.

Soğuk kış günlerinin vazgeçilmez besin kaynaklarından biri olan pekmez, özellikle bölgemizde zengin mineral ve vitaminleri sebebiyle vatandaşların kahvaltı sofralarının başköşesinde yerini alıyor.

Yöresel ürün satıcıları, içeriğindeki demir ve kalsiyum nedeniyle kemik gelişimini destekleyici ve kansızlığı giderici bir besin olan pekmez ile ilgili önemli bilgiler paylaştı. Üzümde yaşanan külleme hastalığından dolayı bu yıl pekmez bulmakta zorluk çektiklerini söyleyen satıcılar, sahte pekmez konusunda vatandaşlara uyarılarda bulundular. Bazı üreticilerin üzüm pekmezine dut, incir ve harnup pekmezleri karıştırarak sattığına, pekmez üretimi esnasında ise glikoz ve früktoz şurubunun katıldığına dikkat çeken satıcılar, hakiki pekmezin tadından anlaşılabileceğini kaydettiler.

Etiketler: pekmez Kaliteli pekmez bulmak zorlanıyoruz Batman üzüm
Sende Yorumla...
2019   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir