Sağlık alanında yeni düzenlemeye gidildi
Yukarı

Sağlık alanında yeni düzenlemeye gidildi

Sağlık alanında birçok yeni düzenlemeyle ilgili, Bazı Kanun ve KHK'lerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Sağlık alanında yeni düzenlemeye gidildi
Bu içerik 122 kez okundu.

Buna göre, terör örgütlerine üyeliği, mensubiyeti, iltisakı veya bunlarla irtibatı olduğu için kamu görevinden çıkarılan ve güvenlik soruşturması sonucunda kamu görevine alınmayan devlet hizmeti yükümlüsü doktorlar, çıkarma veya göreve alınmama kararının verildiği tarihten itibaren 450 gün sonunda mesleklerini icra edebilecek. Devlet yükümlülüğünü yerine getirirken kamu görevinden çıkarılanların hizmet süreleri bu süreden düşürülecek.

SAĞLIKTA ŞİDDET

Sağlık kurum ve kuruluşlarında görev yapan personele karşı görevleri sebebiyle kasten işlenen suçlardan şüpheli olanlar, Cumhuriyet başsavcılığına sevk edilecek. Müşteki, mağdur veya tanık olan sağlık personelinin ifadeleri ise iş yerlerinde alınacak.

YURT DIŞINDAN İLAÇ GETİRİLEBİLECEK

Türk Eczacıları Birliğinin yanı sıra Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ve Sağlık Bakanlığı tarafından uygun görülen kamu kurum ve kuruluşları aracılığıyla şahsi kullanım için yurt dışından ilaç sağlanabilecek, doğrudan hastalara verilebilecek. Hastanelerin yurt dışından toplu olarak getirdiği ilaçların temini de bu şekilde sağlanabilecek.

Etiketler: Sağlık Resmi Gazete yeni düzenleme
Sende Yorumla...