Dünya’da başarılı ameliyat
Advert
Advert
Yukarı

Dünya’da başarılı ameliyat

Özel Batman Dünya Hastanesi’nde 22 yaşındaki Down Sendomlu hastaya başarılı bir ameliyat yapıldı.

Dünya’da başarılı ameliyat
Bu içerik 325 kez okundu.

Siirt’ten Özel Batman Dünya Hastanesi’ne getirilen 22 yaşındaki Down Sendomlu Süleyman Kanburoğlu isimli hastaya yapılan tetkiklerde sol üreterin tıkalı olduğu ve sağ böbrekte, böbrek boşluklarını tıkayan 3 cm’lik taş bulunduğu tespit edildi. Hastanın, önce acil olan sol böbrek kanalı açıldı ve hasta aynı gün taburcu edildi. Yaklaşık 20 gün sonra sağ böbrek içindeki 3 cm’lik taşı da tamamen kapalı yöntem lazer ile kırıldı. Bu tür ameliyatları, hasta vücudunda tek bir kesi olmadan ve ağrısız bir şekilde yapılması hastanın iyileşme sürecinin daha kısa olmasını sağlandı. Hastanın ameliyatını yapan Op. Dr. Sedat Akyüz, “Böbrekte tıkanıklık yaratan her taş, böbrekte tehlike yaratmaktadır ve müdahale edilmesi gerekmektedir. Dünyada ve ülkemizde teknolojik olarak en üst seviyede yapılabilen bu ameliyatların bölgemiz şartlarında Dünya Hastanesinde başarıyla gerçekleştiriyoruz” dedi.

Etiketler: Özel Batman Dünya Hastanesi başarılı bir ameliyat Down Sendomlu hasta ameliyat Süleyman Kanburoğlu Op. Dr. Sedat Akyüz üroloji Böbrekte tıkanıklık taş
Sende Yorumla...
2019   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir