VEKİLLER GREV BAŞLATTI
Yukarı

VEKİLLER GREV BAŞLATTI

HDP'nin Hakkâri Milletvekili Leyla Güven'in cezaevinde Abdullah Öcalan üzerindeki tecride dikkat çekmek amacıyla başlattığı açlık grevine destek olmak amacıyla HDP'li Mehmet Rüştü Tiryaki, Ayşe Acar Başaran da açlık grevine başladı.

VEKİLLER GREV BAŞLATTI
Bu içerik 223 kez okundu.

Tutuklu bulunan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Hakkari Milletvekili Leyla Güven'in başlattığı açlık grevine destek vermek amacıyla HDP'li vekiller de açlık grevine başladı. HDP Batman İl Örgütü binasında yapılan basın açıklaması ile HDP Batman Milletvekilleri Mehmet Rüştü Tiryaki ve Ayşe Acar Başaran açlık grevine başladı. Yapılan açıklamada konuşan HDP Milletvekili Mehmet Rüştü Tiryaki, “Güven şahsında Öcalan üzerindeki tecride dikkat çekmek bu mutlak tecridin de sona ermesi için açlık grevine başlıyoruz. Bedenleri dışında hiçbir şeye sahip olmayan siyasi tutsakların başvurduğu açlık grevinin amacına katılıyoruz. Mutlak tecridin sona ermesini istiyoruz" dedi.

Etiketler: HDP açlık grevi başlattı VEKİLLER GREV BAŞLATTI Ayşe Acar Başaran Mehmet Rüştü Tiryaki Hakkâri Milletvekili Leyla Güven
Sende Yorumla...