SÜNGER, HEPİMİZ BİRER ENGELLİ ADAYIYIZ
Advert
Advert
Yukarı

SÜNGER, HEPİMİZ BİRER ENGELLİ ADAYIYIZ

Dünya Engelliler Günü münasebetiyle Batman İl Sağlık Müdürü Uz. Dr.Osman Sünger bir mesaj yayımladı.

SÜNGER, HEPİMİZ BİRER ENGELLİ ADAYIYIZ
Bu içerik 175 kez okundu.

Sünger mesajında şöyle dedi; “Verilere göre nüfusumuzun %10 unu engelli vatandaşlarımız oluşturuyor, onların toplumsal yaşama katılımlarını kolaylaştırmak, desteklemek, günlük yaşantıda karşılaşabilecekleri tüm zorlukları ortadan kaldırmak ve aynı zamanda onlara hak ettikleri sevgi ve saygıyı göstermek hepimizin sosyal sorumluluğudur. Geleceğe güvenle bakan güçlü ve sosyal bir toplum olmak için engelli vatandaşlarımızın herhangi bir eksiklik hissine kapılmalarına müsaade etmeden sorunlarını çözme ve taleplerini cevapsız bırakmama gayreti ile çalışmaktayız.Yapmamız gereken dünyayı engelli kardeşlerimiz için kolay yaşanır bir duruma getirmek günlük hayatta karşılaştıkları zorlukları en aza indirgemek, onların hayata sıkı sıkı tutunmalarını, içlerinde yatan yaşama sevinci, yetenek ve becerilerini ortaya çıkarmalarını sağlamaktır.Bilimde sporda sanatta sosyal hayatta iş dünyasında ve sivil toplum örgütlerinde büyük başarı gösteren engellilerin fırsat verildiğinde ne kadar büyük işlere imza atabildiklerini hepimiz biliyoruz.

Unutmayalım ki, hepimiz birer engelli adayıyız. Bugünlerimizi sağlık ile yaşıyor olmamız yarınlarımızı da bu şekilde geçireceğimizin garantisini vermez. Zihinsel ve bedensel farklıkların yaşama dair engel oluşturmadığı bir dünya dileği ile 03 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutluyorum.”

Etiketler: Dünya Engelliler Günü Osman Sünger Batman İl Sağlık mesaj
Sende Yorumla...
2019   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir