"Camilerde edebe ahlaka bürünmeliyiz"
Advert
Advert
Yukarı

"Camilerde edebe ahlaka bürünmeliyiz"

Camileri ziyaret eden kişilerin kılık kıyafetlerine dikkat edip edep ve ahlaka bürünmesi gerektiğini belirten Batman İl Müftüsü Turgut Erhan, "Camide gönlünü Allah’a açan insanların zihinlerini bulandırıcı davranışlardan kaçınmak gerekir." dedi.

Bu içerik 160 kez okundu.

Başta tarihi camiler olmak üzere ibadet yerlerine gelen yerli ve yabancı turistlerin dinen uygun olmayan kıyafetlerle ziyaretlerde bulunmaları Müslüman kamuoyunun tepkisini çekiyor.

Cami adabı ile ilgili konuşan Batman İl Müftüsü Turgut Erhan, camilere giden kişilerin kılık kıyafetlerine dikkat etmesi, orada edep ve ahlaka bürünmesi gerektiğini belirtti. Camide bulunmanın ve cami cemaati olmanın bir takım kuralları ve kaidelerinin olduğunu söyleyen Erhan, "Yüce Rabbimiz Kur’an-ı Kerim’de, ‘Ey Âdemoğulları! Her mescide gidişinizde güzel ve temiz elbiselerinizi giyinin.’ buyuruyor. Bu bizim beden temizliğine dikkat etmesi gerektiğini vurgulaması açısından çok önemli bir husustur. Aynı zamanda beden temizliğine dikkat çektiği gibi bizim her camiye gidişimizde güzelce abdestimizi almamız, kılık kıyafetimizi kontrol etmemiz gerektiğini de bir zorunluluk olarak görüyoruz." dedi.

Etiketler: Camilerde edebe ahlaka bürünmeliyiz Turgut Erhan Batman İl Müftüsü camiler
Sende Yorumla...
2019   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir