“DOLAR DÜŞTÜ, FİYATLAR HALA YÜKSEK”
Advert
Advert
Yukarı

“DOLAR DÜŞTÜ, FİYATLAR HALA YÜKSEK”

Doların düşmesine rağmen fiyatlarda düşüş yaşanmadığını, piyasanın çok sıkıntılı olduğunu belirten iş adamları ve yatırımcılar, birçok iş yerinin kapandığını, kendilerinin ise ayakta durmaya çalıştıklarını söylediler.

“DOLAR DÜŞTÜ, FİYATLAR HALA YÜKSEK”
Bu içerik 274 kez okundu.

 “AYAKTA DURMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Batmanlı iş adamlarından tekstil sahibi Ersin Kaçmaz, döviz artışının kendilerini büyük oranda etkilediğini söyledi. Piyasanın kötü durumda olduğunu, sadece ayakta durmaya çalıştıklarını ifade eden Kaçmaz, “Dövizden önce günlük 2 bin tane mal yapıyorduk ve ay sonunda bize bir şeyler kalıyordu. Ama şu anda 3 bin tane mal çıkarmamıza rağmen ay sonu geldiğinde gerçekten bir şey kazanamıyoruz. Şu an sadece ayakta durmaya çalışıyoruz. Süreç ne olacak bilmiyoruz. Şu an çok kötüdür. 8 sene önce İstanbul’da çalıştığım sırada fasonlar 4 liraydı, 2019 yılına girdik fason fiyatlarımız hâlâ 4 liradır. İşçi maaşı o zamanlar bin liraydı, şu anda 2 bin lira olmuş. Ki 2 bin liraya kimse artık çalışmıyor. Her şey çok pahalanıyor; ama hiçbir şekilde yaptığımız işin üzerine bir şey gelmiyor.” diye konuştu.

“SIKINTI İÇERİSİNDE BOĞUŞUYORUZ”

Döviz artışıyla birlikte sıkıntı çekmeye başladıklarını kaydeden bir diğer iş adamı Burhan Özdemir, “Görüştüğümüz bazı arkadaşlarımız paralarını ödeyemediklerinden dolayı eleman çıkarmak zorunda kalıyorlar. Şu anda hepimiz sıkıntı içerisinde boğuşuyoruz. Şu anda satışlarımız yüzde 70 oranında düşmüş durumdadır. Milletin alım gücü kalmadı. Eskiden Siirt fıstığını yılda 150-200 ton satarken şu anda 20 tonu bulamıyoruz. Fiyatların yükselişinden dolayı mal satamıyoruz. Hükümetin buradaki siyasi ayağı hükümete doğru düzgün bilgi vermiyor. Sıkıntılarımızı hükümete lanse etmediler. Sıkıntılarımızın doğru bir şekilde lanse edilmesini bekliyoruz. İş adamlarına imkân sağlanmalıdır. Hammadde anlamında ürünleri pahalı alıyoruz. Hükümetin bunları kontrol etmesini talep ediyoruz. Fiyatlar kontrol edilsin, fahiş fiyatlara engel olunsun” dedi.

Etiketler: dolar düştü fiyatlar düşmedi batman döviz
Sende Yorumla...
2019   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir