ASKON’NUN BU AYKİ KONUSU İLETİŞİM İDİ
Advert
Advert
Yukarı

ASKON’NUN BU AYKİ KONUSU İLETİŞİM İDİ

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Batman Şubesinin her ay gerçekleştirdiği geleneksel toplantısı Cumartesi günü yoğun bir katılımla gerçekleşti. ASKON’un toplantısının bu ayki konuğu İletişim uzmanı Şebnem Hamidi idi.

ASKON’NUN BU AYKİ KONUSU İLETİŞİM İDİ
Bu içerik 248 kez okundu.

Tüm üyelerinin katılımıyla özel Batman Ortadoğu Anadolu kolejinde gerçekleşen toplantıda, Kişiler iletişim, Kurumsal iletişim, İletişimde ustalık, Zihinsel sigara bırakma eğitimi, Ebeveyn tuzakları ve Ailede huzur, kim kimdir eğitimi ( insan tanıma sanatı üzerine ) eğitim semineri yaptı. Eğitim sonunda konuşan Askon Başkanı M.Selman Nasıroğlu, “Günlük yaşantımızda da etkin iletişim kurabilmek çok önemlidir. İki kişi aynı ortamda bulunup hiç konuşmuyorlarsa bile iletişim halindedirler. Örnek olarak, birbirlerinden sıkıldıklarını bile bu şekilde ifade edebilirler. Sözsüz iletişim en çok günlük yaşamda başvurulan iletişim şeklidir. Bir bakış, jest ve mimikler çok şey ifade eder. İletişimin etkin kurulduğu ortamlarda çatışma yaşanmaz. Her kişiye, her iletişim tarzı da uygulanamaz. Kişinin eğitim düzeyi, algılayış biçimi gibi durumlar göz önüne alınmalı ve empati kurarak bir iletişim sağlanmalı. Kısacası, iş hayatında olsun, sosyal hayatta olsun anlaşılabilir olmak için iletişim konusuna dikkat etmeliyiz. Herkes iletişim kurar fakat etkin iletişim kurabilenler her zaman bir adım öndedir” dedi. Nasıroğlu, iletişim uzmanı Şebnem hanıma, bizleri ağırlayan Özel Ortadoğu Anadolu kolej yönetimine ve tüm ASKON üyelerine katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Etiketler: ASKON Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği Şebnem Hamidi konuk Batman
Sende Yorumla...
2019   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir