BEKLENEN VALİ GELDİ
Advert
Advert
Yukarı

BEKLENEN VALİ GELDİ

İstanbul Esenler Kaymakamı iken Valiler Kararnamesi ile Batman Valisi olarak atanan Vali Hulusi Şahin, yeni görevine başladı.

BEKLENEN VALİ GELDİ
Bu içerik 960 kez okundu.

Basınla bir araya gelen Vali Şahin’in eğitim, sağlık, istihdam, turizm ve işsizlik ile ilgili söylemleri memnuniyet ile karşılandı.

Valiler Kararnamesi ile İstanbul Esenler Kaymakamlığından Batman Valiliğine atanan Vali Hulusi Şahin, dün görevine başladı. Ayağının tozuyla kentte görev yapan yerel ve ulusal basın mensuplarıyla bir araya gelen Vali Şahin’in donanımlı olduğu gözlemlendi.

“BAYRAĞI DAHA İLERİYE TAŞIYACAĞIM”

Valilik makamında açıklamada bulunan Vali Şahin, “Batman Valiliği görevine atandığım ilk andan itibaren şahsıma gösterilen büyük teveccühe çok teşekkür ederim. Ülkemizin bu güzide şehrine ve kıymetli insanına hizmet etme fırsatını veren yüce Yaradan'a hamd ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımıza ve İçişleri Bakanımıza teveccühleri için şükranlarımı sunuyorum. Batman'a büyük hizmetleri olan Valimiz Ahmet Deniz ve daha önce görev yapmış bütün Valilerimizi burada zikretmeyi bir borç bilirim. Onların taşıdıkları hizmet bayrağını daha da ilerilere taşımak en büyük hedefimiz olacaktır” dedi. 


“HİZMETLER VATANDAŞ ODAKLI OLACAK”

Hizmetler vatandaş odaklı bir anlayış ile sunulacağını kaydeden Vali Şahin, “Bütün kamu hizmetlerinde etkinlik, verimlilik ve tasarruf temel ilkelerimiz olacaktır. Hizmetlerimizi vatandaş odaklı bir anlayış ile sunacağız. İnsanımızı gereksiz bürokrasi ile boğmayacağız. Yürürlükteki mevzuat çerçevesinde halkımıza mümkün olan bütün kolaylıkları göstereceğiz ifadesini kullandı.

“EĞİTİMDE BÖLGENİN YILDIZI OLACAĞIZ”

İnsan yetiştirmede eğitimim önemli olduğunu belirten Vali Şahin sözlerini şöyle sürdürdü: “Batman İlinin bir petrol şehri olduğunu, verimli toprakları ile tarımda söz sahibi olduğunu ve büyük bir turizm potansiyeline sahip olduğunu biliyorum. Sanayide, tarımda ve turizmde büyük atılımların takipçisi olacağız. Ancak önceliklerimizin en tepesinde tüm dikkatimizi vereceğimiz, kaynaklarımızı akıtacağımız ve şehrimizin bütün kesimlerinin desteğini isteyeceğimiz bir alan olacak: Okul öncesinden yükseköğretime, halk eğitimden mesleki eğitime kadar eğitim hizmetlerinin her yönü ile yakından ilgileneceğiz. İnsanımızı iyi yetiştirmek birinci önceliğimiz olacaktır. Bu yolda siz değerli basın mensupları başta olmak üzere toplumun bütün kesimlerinden destek bekliyorum. Elbirliği ile inşallah Batman'ı eğitimde bölgenin yıldızı yapacağız.” Vali Şahin son olacak, bütün terör örgütleri ile amansız mücadeleyi son terörist etkisiz hale gelene kadar yılmadan devam ettireceklerini vurguladı.

Yusuf UYANIK

Etiketler: BEKLENEN VALİ GELDİ Batman Valisi Hulusi Şahin yeni görev Vatman basın toplantı Basınla bir araya gelen gazeteciler
Sende Yorumla...
2019   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir