KÜPE AFFI HAYVAN SAHİPLERİNİ SEVİNDİRDİ
Advert
Advert
Yukarı

KÜPE AFFI HAYVAN SAHİPLERİNİ SEVİNDİRDİ

Büyükbaş ve küçükbaş hayvanlara küpe affının getirilmesi Batman’daki hayvan yetiştiricilerini sevindirdi.

KÜPE AFFI HAYVAN SAHİPLERİNİ SEVİNDİRDİ
Bu içerik 361 kez okundu.

Her yaştan hayvana küfe affının çıkması Batman’daki hayvan yetiştiricilerini sevindirdi. Daha önce hayvanlarını başka ile nakil ederken sıkıntılar yaşayan hayvan sahipleri çıkan küpe affı sayesinde bu sıkıntılardan kurtuldular.

Küçükbaş ve büyükbaş hayvanlarına küpe takmayan yetiştiricilere ve elinde küpesiz hayvan olanlara 31 Mart 2019 tarihine kadar cezai işlem uygulanmayacak. Ayrıca yetiştiriciler, bu tarihe kadar işletmelerindeki hayvan sayısını da güncelleyebilecek.

Hem küçükbaş hem de büyükbaş hayvanlar için küpe affı getirilirken, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından hazırlanan yönetmelik değişikliklerine göre, hayvan sahipleri 31 Mart 2019 tarihine kadar küpesiz hayvanlarına küpe takarak kayıt sistemine dahil edebilecekler.

Ayrıca bu tarihe kadar işletmelerindeki hayvan sayısını da güncelleyebilecek olan hayvan yetiştiricilerine, bu tarihe kadar küpe taktırmadıkları için herhangi bir cezai işlemin de yapılmayacağı belirtildi.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Batman Damızlık Sığır Yetiştiriciliği Birliği Başkanı Nimetullah Durmaz, getirilen af ile her yaştan hayvanın küpe takabileceğini söyledi.

 

Etiketler: Büyükbaş küçükbaş hayvanlara küpe affı Batman
Sende Yorumla...
2019   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir