Kurtaran, Eğitim Merkezini Ziyaret Etti
Advert
Advert
Yukarı

Kurtaran, Eğitim Merkezini Ziyaret Etti

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, ilimizde bulunan Suriyeli misafir öğrencilerin eğitim gördüğü Batman Eğitim Merkezini ziyaret etti.

Kurtaran, Eğitim Merkezini Ziyaret Etti
Bu içerik 354 kez okundu.

Batman Eğitim Merkezine gelişinde İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran’ı Koordinatör Müdür Mehmet Ali Kasal karşıladı. Merkezi gezip sınıfları ziyaret eden Kurtaran;öğrencilerle sohbet etti, öğretmenler odasında öğretmenlerle bir araya geldi. Kurtaran, başarılı bir akademik eğitim için çok iyi Türkçe öğrenmenin önemine vurgu yaparak bunu sağlamaları adınaöğrencilerden,okula kazandırılan kütüphanede bulunan kitapları her fırsatta okumalarını istedi. Batman Eğitim Merkezini gezen Kurtaran öğretmenler odasında öğretmenlerle bir araya geldi.Kurtaran; “Değerli arkadaşlar bu ayın sonunda bitecek olan birinci PİCTES (Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi) projesinin ardından ikinci proje başlayacak. İnşallah ikinci PİCTES projesinin başlamasıyla işler daha da hızlanacak. Birinci proje döneminde yoğun bir emek harcadınız dil eğitimi diğer eğitimlerden çok farklı ve çok çaba gerektiriyor. Sizin de çabalarınızla çok mesafe kat ettik. Çocuklar zaten Türkçeyi öğrenmişler ve biz çocukları Batman kitap fuarına davet ettik hepsi de Türkçe kitapları rahat rahat okuyorlardı. Zaten buradan eğitim sistemimize dâhil ettiğimiz çocuklarda hemen hemen hiçbir zorlukla karşılaşmıyorlar. Ben bu güne kadar göstermiş olduğunuz özverili çalışmalardan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Tabi ikinci proje döneminde de bizi yoğun bir çalışma bekliyor. Hâlihazırda temel eğitim çağında olup da eğitim görmeyen çocuklar varsa o çocukları da mutlaka bulup eğitime kazandırmalıyız. Bu eğitim süreci içinde öğrencilere Arapça müfredatla eğitim veren gönüllü Suriyeli misafir öğretmenlerimiz var onlarda yoğun bir çaba harcıyorlar onlara da gösterdikleri çabadan dolayı teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Etiketler: İl Milli Eğitim Mahmut Kurtaran Eğitim Merkezi Ziyaret
Sende Yorumla...
2019   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir