"İslam dinini parçalama çabası içerisindedirler"
Advert
Advert
Yukarı

"İslam dinini parçalama çabası içerisindedirler"

CHP Milletvekili Öztürk Yılmaz’ın ezanla ilgili sarf ettiği sözlere tepki gösteren Akademisyen Davut Okçu, ezanın, Kur’an-ı Kerim’in Türkçeye çevrilmesini isteyenlerin, ümmetin parçalanmasına yönelik bir çabanın içerisinde olduklarını söyledi.

Bu içerik 291 kez okundu.

Ezanla ilgili skandal sözler sarf eden CHP Milletvekili Öztürk Yılmaz'a tepkiler sürüyor. Yılmaz’ın ezanın Arapça okunmasından duyduğu rahatsızlığı dile getirmesine tepki gösteren Akademisyen Davut Okçu, ezanın, Kur’an-ı Kerim’in Türkçeye çevrilmesini isteyenlerin, aslında üstü örtülü olarak ümmetin parçalanmasına yönelik bir çabanın içerisinde olduklarını belirtti. Yılmaz’ın sözlerine yabancı olmadıklarını söyleyen Okçu, "İki gün önce bir televizyon programında bir program yapıldı ve bir CHP’li milletvekili ezanın Türkçe okutulması konusunda bir fikir beyanında bulundu. Aslında bu fikir beyanını biz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olarak yabancı değiliz. 1936 yılından başlamak üzere 18 yıl boyunca Türkiye’de ezan asli özelliğinden farklı olarak Türkçe okutulmuştur." hatırlatmasında bulundu.

Etiketler: slam dinini parçalama çabası içerisindedirler Davut Okçu CHP Milletvekili Öztürk Yılmaz Ezan
Sende Yorumla...
2019   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir