“Doğu Türkistan Müslümansızlaştırılmaya çalışılıyor”
Advert
Advert
Yukarı

“Doğu Türkistan Müslümansızlaştırılmaya çalışılıyor”

Doğu Türkistan’da yaşanan Çin zulmüne tepki gösteren Memur-Sen Batman Şube Başkanlığı, Çin hükümetinin Doğu Türkistan’ı insansızlaştırmaya ve Müslümansızlaştırmaya devam ettiğine dikkat çekti.

“Doğu Türkistan Müslümansızlaştırılmaya çalışılıyor”
Bu içerik 406 kez okundu.

Çin zulmü altında olan Doğu Türkistan ile ilgili yazılı bir açıklama yapan Memur-Sen Batman Şube Başkanlığı, Doğu Türkistan’daki Müslümanlara yönelik katliamlara tepki göstererek, Çin zulmünün karşısında olduklarını belirtti. Doğu Türkistan’ın, 1949 yılından beri Çin işgali altında ve o günden bu yana Doğu Türkistan’dan feryatların hiç eksik olmadığı belirtilen açıklamada, “Fakat kulaklar sağır, gönüller körleşmiş modern dünyada. Ne Çin işkencesi görüldü, ne de zulüm altında yükselen feryatlar duyuldu. Bugün Cenevre’de BM İnsan Hakları Komisyonunda Çin Hükümetiyle karşılıklı olarak Çin’deki insan hakları ihlallerinin değerlendirileceği bir toplantı düzenlenecek. Bugünkü yapısına rağmen BM’nin, Çin’in Doğu Türkistan’da gerçekleştirdiği jenosidi/soykırımı en azından dünya kamuoyuna duyurması bakımından önemsiyoruz. Tabi buradan hemen şu uyarıyı da yapalım; Çin’in Uygur Türklerine uyguladığı soykırımı, son zamanlarda gittikçe şiddetini artıran Amerika-Çin rekabetine politik meze yapmaya çalışanlara izin verilmemeli. Doğu Türkistan ve milyonlarca insan, iki emperyalist devletin çıkar kavgasında araç haline getirilmemeli. Biz bu noktada dünyanın bütün iyi insanlarına, insanlığa önemli vazifeler düştüğüne inanıyoruz.” denildi.

Etiketler: Doğu Türkistan Çin hükümeti Memur-Sen Batman Müslümansızlaştırılmaya çalışılıyor
Sende Yorumla...
2019   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir