Bölgesel ligde Petrolspor rüzgârı esti
Advert
Advert
Yukarı

Bölgesel ligde Petrolspor rüzgârı esti

Türkiye Atletizm Federasyonu’nun faaliyet programında yer alan Bölgesel lig 2. Kademe müsabakaları Pazar günü Mardin ilinde koşuldu. 4 kategoride yapılan müsabakalara 106 sporcu ve 30 kulüp katıldı.

Bölgesel ligde Petrolspor rüzgârı esti
Bu içerik 505 kez okundu.

İlimizi temsilen müsabakalara katılan Batman Petrolspor takımı Minik Kızlar, Yıldız Kızlar ile Yıldız Erkekler kategorilerinde şampiyon olurken, Minik Erkek takımı ise 3.oldu. Ayrıca ferdi sıralamada günün ilk müsabakasına çıkan Minik Kızlarda 1500 metre de Emine Ceylan şampiyon olurken, Kader Simsek 3 oldu.  Minik Kızlarımız iki müsabakada topladığı 18 puanla en yakın rakibine 28 puan fark atarak takım halinde şampiyon oldu.  Günün ikinci müsabakasında yarışan Minik Erkekler takımında koşan Muhammed Karabulut 2 olurken, Minik Erkek takımımız 58 puanla 3 oldu. Yıldız Kızlar da ise müsabakanın başından sonuna kadar önde giden milli sporcumuz dünya 5.ciliği bulunan Ruken Tek açık ara şampiyon olurken, Makbule Akbaba müsabakayı 2 olarak bitirdi. Yıldız Kız takımımız her iki lig müsabakasından 15 puan topladı ve en yakın rakibine 23 puan fark atarak şampiyon oldu. Günün son müsabakasında ise Yasin Özdemir finish çizgisinde yarışı verip 2.olurken, Ramazan Yıldız ise müsabakayı 3.olarak tamamladığı belirtildi. Ayrıca Yıldız erkek takımının 17 puanla şampiyon olduğu ve en yakın rakibine 27 puan fark attığı açıklandı.

LİG BOYUNCA 8 KUPA 14 MADALYA KAZANILDI

Diyarbakır ve Mardin illerinde yapılan Bölgesel lig müsabakaları boyunca Batman Petrolspor Atletizm takımının 8 kupa ve 14 madalya kazandığı açıklandı.

YILDIZ KIZ VE ERKEK TAKIMLARI TÜRKİYE FİNALİNDE

01 Aralık 2018 Cumartesi günü Gaziantep ilinde yapılacak olan Türkiye finaline katılacak olan Batman Petrolspor takımının Yıldız Kız, Yıldız Erkek takımları ile iki kategoride final de yarışacakları ve 60 takım 240 sporcu ile madalya müsabakasına çıkacakları açıklandı.

Etiketler: Bölgesel lig Petrolspor rüzgârı esti Türkiye Atletizm Federasyonu spor TP Batman
Sende Yorumla...
2019   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir