MAĞDURU AİLELERDEN AK PARTİ’YE ZİYARET
Advert
Advert
Yukarı

MAĞDURU AİLELERDEN AK PARTİ’YE ZİYARET

28 Şubat ve FETÖ yargısının komplo ve kumpaslarıyla cezaevine konulan İslami kimlikli mahkûmların aileleri, AK Parti Batman İl Başkanlığını ziyaret ederek destek talebinde bulundular.

MAĞDURU AİLELERDEN AK PARTİ’YE ZİYARET
Bu içerik 402 kez okundu.

AK Parti Batman İl Başkanı Murat Güneştekin tarafından karşılanan aileler, yaşadıkları mağduriyetleri anlatarak destek talebinde bulundu. Mağdur aileler adına konuşan inisiyatif sözcüsü Hüseyin Olam, 28 Şubat ve FETÖ yargısı mağduru mahkûmların aileleri olarak bir inisiyatif kurduklarını belirtti.

“25 YILDIR ÇİLE ÇEKİLİYOR”

Olam, “Tamamen İslami kimliklerinden dolayı bu insanlar cezaevlerine atılmışlardır. 25 yıla yakındır bu insanlar bu çileyi çekiyorlar. Bizler bu mağdurların durumuna dikkat çekmek için siyasi partileri, sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ediyoruz. Sadece Batman değil, Türkiye geneli Mazlum-Der’in de içinde olduğu birçok yerde bu gibi ziyaretlerimiz oluyor. Bunun için sizi de ziyarete geldik, desteğinizi talep ediyoruz” dedi.

“GEREKLİ YERLERE DÜŞÜNCELERİMİZİ AKTARIRIZ”

Ailelerin sıkıntılarını dinleyen AK Parti İl Başkanı Murat Güneştekin, 28 Şubat başta olmak üzere son yıllarda Türkiye’nin çok sıkıntılı bir süreç yaşadığını söyledi. FETÖ’nün her kesimden halkı mağdur ettiğini aktaran Güneştekin, “Bu ülkede inancını yaşamak isteyen bir kesime haksızlık yapıldı. Herkes bu konuda hemfikir… Ama AK Parti iktidarıyla aslında o dönemin mağdurlarına yönelik ciddi girişimler de oldu, haksızlıklar giderilmeye çalışıldı. Bir eksiklik, aksaklık da varsa bunların giderilmesi için gerekli yerlere düşüncelerimizi aktarırız.” ifadelerini kullandı.

Etiketler: 28 Şubat ve FETÖ yargısı AK Parti Batman İl Başkanlığı Mağdur aileler Hüseyin Olam Murat Güneştekin
Sende Yorumla...
2019   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir