37 ülke arasında Batman birinci
Advert
Advert
Yukarı

37 ülke arasında Batman birinci

Merkezi Danimarka Kopenhag da bulunan Avrupa Çevre Ajansı (AÇA) “Su” ile ilgili yaptığı fotoğraf yarışmasında 37 ülke Batman birinci oldu.

37 ülke arasında Batman birinci
Bu içerik 602 kez okundu.

Merkezi Danimarka Kopenhag da bulunan Avrupa Çevre Ajansı (AÇA) “Su” ile ilgili yaptığı fotoğraf yarışmasında 37 ülkeden 2000’den fazla gönderilen fotoğraf arasından hem jüri birincisi hem de halk oylaması Batmanlı Orhan Kartal birincisi ödülüne layık görüldü.

WaterPIX fotoğraf yarışmasına 34 ülkeden gönderilen binlerce fotoğraf elenerek önce en iyi 50 fotoğraf finale kaldı. Daha sonra 2 ay süresince halk oylamasına tabi tutulan fotoğraflar arasından Halkın Seçimi Birincisi ve Avrupa’nın önde gelen sanat eleştirmenleri ve jürileri tarafından da Avrupa’nın birinci olan Batman/Türkiye’den Orhan Kartal oldu. Waterpix yaptığı açıklamada Türkiye’den gönderilen Batmanlı Orhan Kartal’ın  “Türkiye'de ırmak geçişi yapan Sığırlar” adlı fotoğrafı hem jüri tarafından birinci seçilirken aynı zamanda halk oylaması sonunda da halkın birincisi seçilmiştir. İkinciliği Hırvatistan'da dalış yapan Kingfisher'ın dramatik bir fotoğrafı ile Petar Sabolve üçüncülüğü ise Polonyalı lagünün üzerinde kürek çeken bir balıkçı fotoğrafı ile PaulinaTerendy’ninolurken 18-24 yaş arası en genç fotoğrafçı ödülü ise Polonyalı ŁukaszFrasunkiewiczaldı. Kazanan yarışmacılar önümüzdeki aylarda ödüllerini almak üzere Avrupa Birliği Konseyi olan Avrupa Çevre Ajansının merkezi Danimarka’nın başkenti Kopenhag’ta yapılacak törenle ödülleri verilecek.

Etiketler: 37 ülke Batman birinci Danimarka Kopenhag Avrupa Çevre Ajansı fotoğraf yarışması Orhan Kartal
Sende Yorumla...
2019   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir