Konkordato Komiserliği duyurusu
Advert
Advert
Yukarı

Konkordato Komiserliği duyurusu

Batman-Siirt Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Bölge Odası Başkanı Servet KURT Konkordato Komiserliği eğitimleri ile ilgili yaptığı açıklamada,

Konkordato Komiserliği duyurusu
Bu içerik 219 kez okundu.

, 2004 Sayılı icra iflas Kanunu’nu değiştiren, 7101 sayılı kanun 15 Mart 2018 tarih ve 30361 sayılı resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdiğini duyurdu.

Yeni bir görev tanımı olan Konkordato komiserliğine ilişkin Yönetmelik ise 2 Haziran 2018 tarih ve 30439 sayılı Resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdiğini duyuran Batman-Siirt SMMM Odası Başkanı Servet Kurt, “Yayımlanan Yönetmeliğe göre Konkordato Komiserinde aranan başlıca nitelikler arasında; Türk vatandaşı olmak, tam ehliyetli olmak, en az dört yıllık lisans eğitimi veren fakültelerden mezun olmak ve yaptığı işte beş yıldan az olmamak üzere mesleki tecrübeye sahip bulunmak maddeleri gelmektedir. Ticari Literatürümüze yeni giren Konkordato Komiserliği eğitimleri Odamızda hafta sonları günlerinde ( 2 gün) yapılacaktır. Eğitimler Türkiye Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) bünyesinde bulunan Temel Eğitim ve Staj Merkezi (TESMER) tarafından görevlendirilecek olan eğitmenler marifetiyle gerçekleştirilecektir. Odamızda yapılacak bu eğitimlere katılmak isteyen Lisans mezunu ve 5 yıl Mesleki kıdem kazanmış Mali Müşavirlerimiz ve diğer Meslek erbabı kişiler 16 Kasım 2018 Cuma gününe kadar Odamız internet sitesi üzerinden gerekli başvuruyu yapabilirler” dedi. KURT gerçekleştirecekleri ”Konkordato Komiserliği” eğitiminin sadece Mali Müşavirlere yönelik olmadığını, Lisans mezunu olan ve 5 yıllık kıdem şartını taşıyan her türlü meslek erbabını kapsadığını belirterek, eğitim sonunda,  eğitim alanlara katılım belgesi vereceklerini söyledi.

Etiketler: Batman-Siirt Serbest Muhasebeci Servet KURT Konkordato Komiserliği eğitimler Mali Müşavirler
Sende Yorumla...
2019   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir