Sağlıkçılar, kanun teklifini eleştirdi
Advert
Advert
Yukarı

Sağlıkçılar, kanun teklifini eleştirdi

Batman Tabip Odası ve Ses Şubesi, Sağlıkla İlgili Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi’ni eleştirdi.

Sağlıkçılar, kanun teklifini eleştirdi
Bu içerik 267 kez okundu.

Tabipler Odası’nın Acar Apartmanı’nda bulunan ofisinde yapılan açıklamada “Sağlık Torba Kanun Teklifi, kamuoyuna sağlıkta şiddet yasası şeklinde lanse edilerek kamuoyu yanıltılmaktadır. Bu teklif sağlıkta şiddeti önlemeye dönük bir teklif değildir. Bu kanun teklifinin tüm maddelerine karşı hekimler ve sağlık emekçileri olarak kandırmaca değil, iş güvencesi, can güvencesi, yaşam hakkı ve çalışma  hakkı istiyoruz. Bu kanun teklifini kabul etmemiz mümkün değildir. Bu teklifin kanunlaşmaması için işyerlerinden başlayarak emekçilere gerçekleri anlatacak, eylem ve etkinlikler örgütleyecek, tüm sağlık ve sosyal hizmet emekçileri ile birlikte kararlılıkla mücadele edeceğiz” denildi.

Etiketler: Batman Tabip Odası Sağlıkçılar kanun teklifi eleştirdi
Sende Yorumla...
2019   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir